Kapitán Pekár: Príčin zakopnutia môže byť viac

Radovan Pekár. Po uzdravení ho opäť v zostave cítiť.
Radovan Pekár. Po uzdravení ho opäť v zostave cítiť. (Autor: Viktor Zamborský)
Ján Leško|18. nov 2017 o 00:00

Tatran Prešov svoju úspešnú bilanciu nezaokrúhlil.

PREŠOV. Veľké prekvapenie na úkor vysokého favorita sa zrodilo v predohrávanom stretnutí dvanásteho kola Slovnaft Handball Extraligy.

Tatran Prešov, ktorý vyhral 29 zápasov v slovenskej extralige v rade, svoju úspešnú bilanciu nezaokrúhlil.

V Hlohovci, kde druhý tím Tatrana v druhom kole SHE vyhral o šesť gólov, prvý iba remizoval.

Kto nebráni, nebude hrať

Faktom ostáva, že hádzanári Tatrana Prešov mali neľahkú úlohu.

Po utorkovom domácom stretnutí SEHA Gazprom ligy so srbským majstrom RK Vojvodina Nový Sad, ktorý slovenský majster vyhral 35:26, už na druhý deň predpoludním cestoval na extraligu do Hlohovca.

O tom, ako dokáže mužstvo trénera Slavka Golužu zregenerovať a pripraviť sa na ďalší zápas, sa dosť debatovalo už počas stretnutia nadnárodnej ligy.

Prešovskí hádzanári sú na nahustený zápasový program i presuny za súpermi v podstate zvyknutí. Aj preto možnosť nejakého zakopnutia práve tam sotvakto pripúšťal.

Tatran Prešov v slovenskej súťaži je dominantným tímom, v SEHA Gazprom lige je po siedmich kolách druhý.

Avšak po dueli s Novým Sadom tréner Prešova vystríhal.

„Poviem to jednoducho – hráči, ktorí nebudú brániť, nebudú hrať za Tatran,“ vyriekol okrem iného S. Goluža.

A mal na to dosť pádny dôvod. Jeho zverenci síce Vojvodinu zdolali hladko, ale druhý polčas s ňou v Tatran handball arene prehrali.

Ani v Hlohovci to s obrannou hrou Prešova nebolo celkom v poriadku. Okrem bodovej straty inkasoval úradujúci majster v tomto ročníku SHE doteraz najviac gólov, tridsať.

Nevyhrali, aj najviac inkasovali

„Tých príčin zakopnutia je podľa mňa viac,“ tvrdil po remíze 30:30 v Hlohovci kapitán Tatran Prešov Radovan Pekár.

„Jednou z nich môže byť aj nahustený program. Na niektorých hráčoch bola únava znateľná. Po zápase s Novým Sadom sme odchádzali z haly po jedenástej večer a na druhý deň o desiatej ráno sme už cestovali do Hlohovca. Každý z nás chcel, no nie všetci zrejme sa dokázali nanovo aktivovať, nastaviť hlavu i telo na ďalší zápas. Je ale vecou každého jednotlivca ako sa s takýmto prechodom dokáže vysporiadať. Z pozície hráča je ťažko sa mi k takýto veciam vyjadrovať, lenže časomiera, či jej obsluha v Hlohovci fungovala všelijako. Polčas ukončili o dve minúty skôr, potom sa zase nastavovalo, k tomu nám ešte neuznali gól. Na pohode nám to iste nepridalo. Napokon aj v závere zápasu časomiera šla zvláštnym spôsobom. Musím však zdôrazniť, že nie tieto veci spôsobili, že sme v Hlohovci nevyhrali. Avšak, všetky tie „drobné veci“ sa nejako pospájali a neprospeli nášmu hernému výkonu. Napriek tomu sme na výhru siahali. Tesne pred koncom sme získali loptu a Lukáš Urban sa rútil na domácu bránu. Podľa mňa bol následne zjavne faulovaný, mal nasledovať pokutový hod. Nenasledoval. To všetko v závere nemuselo dospieť do takého konca. Ak by sme boli premenili to množstvo šancí, ktoré sme predtým, pozahadzovali, viac toho ubránili, skončilo by iste inak. Takto sme Hlohovčanom, ktorým vraj klub po čase vyplatil, čo hráčom dlhoval, venovali v predstihu vianočný darček v podobe bodu.“

Už zajtra vyrazia prešovskí hádzanári za ďalším súperom. Tentoraz za pohárovým.

V prvom semifinále Slovenského pohára hrajú zajtra v Topoľčanoch.