Prešovčania sú už jednou nohou vo finále pohára

(Autor: ilustračné - SITA/Viktor Zamborský)
SITA|19. nov 2017 o 21:20

V značnom predstihu oproti pôvodnému plánu odohrali prvé semifinále.

TOPOĽČANY, PREŠOV. V značnom predstihu oproti pôvodnému plánu odohrali v nedeľu prvé semifinále Slovenského pohára v hádzanej mužov 2017/2018.

V Topoľčanoch sa prekvapenie nekonalo, domáci HK Agro podľahol favorizovanému Tatranu Prešov 17:24 (7:11) a jeho šance na prienik do finále klesli na úroveň teórie.

Priebeh stretnutia

Po vyrovnanom úvode si hostia vypracovali do 20. min štvorgólový náskok (9:5), ktorý si udržali až do polčasovej prestávky.

Po nej sa Topoľčancom päťkrát podarilo znížiť rozdiel na tri góly - naposledy v 45. min (13:16), ale to bolo z ich strany maximum.

Šarišania v záverečnej osemminútovke ešte zvýraznili svoje vedenie a urobili podstatný krok na ceste k obhajobe prvenstva v pohárovej súťaži.

Odveta konfrontácie, v ktorej ide o reprízu semifinále nielen z uplynulej edície SP mužov, ale aj extraligového play-off, je v prešovskej Tatran handball aréne na programe 4. decembra od 17.00 h.

Semifinálové zápasy druhej dvojice ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica by sa mali hrať 5. 12. v hlavnom meste a 12. 12. na Považí.

Výsledok nedeľňajšieho prvého stretnutia semifinále Slovenského pohára v hádzanej mužov 2017/2018 (hrá sa na odvetu):

HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov 17:24 (7:11)

Najviac gólov: Michalka 4/1, Masaryk, Hlinka, Jadroň a Kučer po 3 - Butorac 8/2, Číp 5, L. Urban 4

Pok. hody: 1/1 - 4/2, vylúčení: 3 - 2, ČK: rozhodovali: Zubo a Oťapka, 230 divákov

Ďalší program semifinále Slovenského pohára v hádzanej mužov 2017/2018 (hrá sa na odvety):

prvý zápas 5. 12. 2017:18.30 h ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica