Hokejistky Prešova v repríze finále uspeli

Petra Jurčová.
Petra Jurčová. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|21. nov 2017 o 00:00

Absolvovali piaty a šiesty zápas celoslovenskej extraligy žien. V oboch uspeli.

PREŠOV. Repríza finále minulej sezóny medzi majstrom z Popradu a vicemajstrom z metropoly Šariša sa konala na prešovskom ľade.

Pre domáce hokejistky bola úspešná, Šarišanka zdolala Poprad 4:1.

Zápas priniesol rýchly a kombinačný hokej. Domáce hráčky potvrdili vysoké ambície. Ovládli už úvod zápasu, boli aktívne, napádali súperky. Skóre otvorila Petra Jurčová v 8. minúte po rýchlom brejku po krídle blafákom efektne zakončila. O šesť minút pridala v presilovke ďalší gól. N

a 3:0, znovu v presilovej hre, zvýšila tvrdou strelou od modrej čiary Dzurinová, takže domáce hráčky mali slušný náskok a mohli kontrolovať zápas. Podržala ich aj brankárka Adriana Štofanková.

Náskok zvýšila na štyri góly Sedláková, Tatranky si však pripísali aspoň čestný úspech.

Proti Spišskej Novej Vsi to bol iný súboj. Favorit bol jasný. Predpoklady sa naplnili, Osy podľahli doma Šarišanke 0:9. Hokejistky Prešova si schuti zastrieľali, Jurčová zaznamenala hetrik.

„V dvoch náročných zápasoch naše dievčatá potvrdili, že ich výkonnosť má vzostupný trend. Napriek značnej maródke a viacerým zraneným hráčkam v klube sa zhostili svojej úlohy. Kvitujem ich prístup a odhodlanie,“ komentoval zápasy tréner Róbert Marton.

Hostia Bratislavu

Najbližší zápas odohrá Šarišanka v sobotu 25. 11. o 20.00 na domácom ľade s dievčatami z družstva ŠKP Bratislava.

ŽHK 2000 Šarišanka Prešov – ZHK Poprad 4:1 (3:0 , 1:1 , 0:0)

Góly: Jurčová 2, Dzurinová 1, Sedláková 1

HC Osy Snv – ZHK 2000 Šarišanka Prešov 0:9 (0:1, 0:3, 0:5)

Góly: Jurčová 3, Dzurinová 2, Maťašová 2, Stašová 1, Fortunová D. 1

Zostava: A. Štofanková (Pavláková) – Čarnoká, Dzurinová, Paľová, Fortunová D., Šándorová – Fortunová A., Hajniková, Sedláková, Jurčová, Maťašová, Stašová.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.46/2017. V predaji od utorka 21. 11. do pondelka 27. 11.