Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Prešovské volejbalistky si z Trnavy priviezli víťazstvo

Upevnili si štvrtú priečku v extraligovej tabuľke.

František Bočkay.František Bočkay. (Zdroj: M. Slávik)

PREŠOV. Družstvo VK Eperia Prešov cestovalo v rámci dvanásteho kola do Trnavy, kde ich hostil tamojší klub Hit UCM.

Hráčky Prešova boli v tomto zápase favoritom a nič iné ako víťazstvo si nepripúšťali.

Výborný zápas zvládli podľa predpokladov a upevnili si štvrtú priečku extraligovej tabuľky.

Do prvého setu vstúpili lepšie domáce . Už v úvode si vypracovali trojbodový náskok, keď esom na 5:2 bodovala Behúnová.

Prešovčanky síce vďaka Bodnárovej vyrovnali na 10:10, ale stále boli hráčky Trnavy bližšie k víťazstvu. Vyhrávali 15:12, 17:13 a 19:17.

Potom ale prišli chvíle Prešova. Umnou nátlakovou hrou dokázali pritlačiť súperky, ktoré spravili mnoho nevynútených chýb a tie aj rozhodli o víťazovi prvého setu.

Výborný volejbal pokračoval aj v druhom sete. Opäť doň vstúpili lepšie hráčky Trnavy. Dokonca si vypracovali väčší náskok ako v prvom. Vyhrávali 7:3, 10:4, 13:6 a 15:10.

Družstvo z Prešova ale nezložilo zbrane a šiestimi loptami, kde sa zaskvela Markarashvili tromi esami otočili vývoj druhého setu.

Výborne hrajúce Prešovčanky vyhrali aj druhý set v pomere 25:21. V treťom sete bola hra úplne v rukách Prešovčaniek. Vyrovnaný set bol len do stavu 5:3 pre Trnavu.

VK Eperia otočila nepriaznivý stav, aj vďaka trom esám Povrazníkovej na 5:12.

Domáce hráčky začali kopiť kopec chýb a prešovské dievčatá zvyšovali svoj náskok. Stav bol už 7:21. Zaujímavosťou setu bolo, že od tohto stavu už nebodovala žiadna prešovská hráčka.

Nakoniec Trnava skorigovala stav v treťom sete na 17:25. Prešovčanky v Trnave zaslúžene vyhrali.

V nasledujúcom trinástom kole 2. decembra VK Eperia Prešov cestuje opäť na západ Slovenska, kde si zmerajú sily s domácim tímom VTC Pezinok – Bilíková.

Hlas trénera

František Bočkay (tréner Prešova): „V zápase sme neprodukovali toľko nevynútených chýb ako v predchádzajúcich zápasoch. Cez týždeň sme si sadli a rozobrali sme si to. Som veľmi rád, že sme zápas zvládli a vyhrali ho. V zápase sme hrali veľmi dobre. Herný prejav bol fajn. Konečne to malo hlavu a pätu. Zabrali všetky hráčky, či už nová blokárka, alebo hráčky z lavičky. Víťazstvo ma teší.“

Štatistika

Hit UCM Trnava – VK EPERIA Prešov 0:3 (-22 , -21 , -17)

Rozhodcovia: Kováč Boris – Sluk Alexander. Analýza bodov: Útoky – 30:34,esá – 7:9, bloky – 7:4, chyby súpera – 16:28.