Michaela Bryndzová priniesla bronz z majstrovstiev Slovenska

Michaela na stupni víťazov.
Michaela na stupni víťazov. (Autor: KK)
Sportnet|7. dec 2017 o 00:00

Prešovskí karatisti absolvovali viacero významných súťaží.

PREŠOV. Malí prešovskí karatisti absolvovali v posledných týždňoch viacero významných domácich a zahraničných súťaží.

Začiatkom decembra sa konali majstrovstvá Slovenskej republiky kadetov a juniorov v karate v Trnave. Na súťaž sa museli karate kids z klubu Junior Prešov kvalifikovať cez trojkolovú súťaž. Následne zo súťaží Slovenského pohára a M-VÚKABU konajúcich sa v Košiciach a Šuranoch postúpilo na M-SR 9 Prešovčanov (Vraňuchová, Šofraneková, Bryndzová, Babjarová, Pálková, Čionka, Zakarovský, Jaššová, Schonwiesner).

Prešovčania nemali veľké ambície, keďže členská základňa Junioru je ešte z veľkej časti primladá. Aj napriek tomu deti nesklamali a bojovali. V bojoch o 3. miesto prehrala Júlia Vraňuchová, no aj „zemiaková“ medaila je pre ňu výborný výsledok. Štvrté miesto získalo aj družstvo dievčat. Napokon však predsa len klub dočkal medaily. Michaela Bryndzová do posledného dňa nevedela či bude štartovať pre zranenia kolena. Napokon súťažili – a získala bronz v športovom zápase kumite 14 - 15-ročných kadetiek.

Za zmienku stojí ešte účinkovanie Sofie Haleckej v rámci medzinárodného turnaja KACHIKAN CUP 2017 v Nitre počas novembra, kde Sofia vybojovala pre Prešov zlatú medailu. Úradujúca vicemajsterka SR potvrdzuje, že je najväčším talentom aký prešovské karate doposiaľ malo v jej veku – 7 rokov.

Prešovčania tiež brali pohár za 2. miesto v celkovom poradí klubov v žiackej lige. Decká sa zúčastnili aj na Grand Prix Ostrava, odkiaľ bral ale medailu (bronz) len ich sensei Rastislav Miklič v súbornom cvičení kata. Malých karatistov čakajú súťaže v Nitre i doma v Prešove.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.48/2017. V predaji od utorka 5. 12. do pondelka 11. 12.

Domov»Sportnet na východe»Michaela Bryndzová priniesla bronz z majstrovstiev Slovenska