Prešovskí hádzanári postúpili do finále Slovenského pohára

Jakub Hrstka. Lepí sa naňho strelecká smola.
Jakub Hrstka. Lepí sa naňho strelecká smola. (Autor: sita)
SITA|4. dec 2017 o 18:44

Aj v odvetnom semifinále zdolali Topoľčany.

PREŠOV. O trofej v Slovenskom pohári mužov 2017/2018 budú bojovať hádzanári Tatrana Prešov.

Zverenci trénera Slavka Golužu po návrate z úspešnej misie na Islande v rámci Pohára EHF zvládli aj odvetu semifinále domácej pohárovej súťaže.

Šarišania vo svojej Tatran handball aréne zvíťazili v pondelok nad tímom HK Agro Topoľčany 32:24 (15:13) a nadviazali na svoj novembrový triumf z prvého zápasu v Topoľčanoch (24:17).

V prvom polčase videli tri stovky divákov v hale vyrovnaný priebeh. Hostia viackrát vyhrávali o jeden - dva góly, ale v závere I. polčasu naklonil skóre na svoju stranu Tatran.

Agro v 36. min síce vyrovnalo na 17:17, ale o osem minút neskôr už prehrávalo 25:18, čím bolo definitívne rozhodnuté nielen o postupujúcom, ale aj o víťazovi odvety.

Kto bude súperom obhajcu prvenstva v SP, sa rozhodne v dvoch utorkových konfrontáciách (5. a 12. 12.) medzi ŠKP Bratislava a MŠK Považská Bystrica.

Zaujímavosťou je, že obe družstvá proti sebe nastúpili aj v sobotu 2. decembra v rámci Slovnaft handball extraligy v Bratislave, kde sa tešili z výhry hostia z Považia (29:24).

Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany 32:24 (15:13)

Prvý zápas 24:17, do finále postúpil Prešov.

Najviac gólov: Hrstka 7, D. Krok a Číp po 5 - Cigáň 6, Jadroň 5/1, Hlinka 4/1.

Pok. hody: 2/2 - 6/3, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Daňo a Sabol, 310 divákov.

Domov»Sportnet na východe»Prešovskí hádzanári postúpili do finále Slovenského pohára