Sportnet|9. dec 2017 o 16:20

Východniari utrpeli už 12. prehru v aktuálnom ligovom ročníku.

Fortuna liga: Trnava - Prešov: fotogaléria

9.12.2017

TRNAVA, PREŠOV. Už istý jesenný majster najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2017/2018 Spartak Trnava úspešne zvládol posledný zápas pred zimnou prestávkou, keď si v sobotňajšom dueli 19. kola poradil s Tatranom Prešov najtesnejším rozdielom 1:0.

Východniari utrpeli v City Arene už 12. prehru v aktuálnom ligovom ročníku a na jar budú mať čo robiť, aby sa vyhli zostupu do nižšej súťaže.

Priebeh stretnutia

Domáci začali lepšie a už v 2. minúte Čanturišvili trafil spoza šestnástky do pravej šibenice - 1:0.

V 9. minúte po úniku Jirku mohol zvýšiť Sloboda, ale lopta smerovala priamo do brankára hostí.

Domáci si počas celého prvého polčasu udržiavali územnú prevahu a hostia sa len bránili.

V 20. minúte zahral priamy kop Vlasko a lopta išla tesne nad bránu.

Prešovčania zaútočili až po polhodine hry, keď sa takmer všetci vysunuli na polovicu domácich, zakončenie Streňa však mierilo vedľa trnavskej brány.

Aj v poslednej štvrťhodine mali prevahu domáci, ale ich snaha sa končila na prešovskej šestnástke a prehustenej obrane hostí.

Na začiatku druhého polčasu sa dostal do zakončenia Egho, trafil však len do brankára. Hostia sa postupne osmeľovali a v 65. minúte nebezpečne zaútočil Petko, zblízka však vystrelil vedľa.

O tri minúty neskôr po centri Jirku neprekonal Slančíka ani na dvakrát Yilmaz.

V 76. minúte boli Prešovčania blízko k vyrovnaniu, ale mladý domáci brankár Vantruba pohotovým zákrokom gólovú hlavičku Streňa vyrazil.

Desať minút pred koncom letela nad bránu ďalekonosná strela Jirku.

Domáci mali príležitosť ešte v poslednej minúte, ale Yilmaz z veľkeho uhla zakončil iba do bočnej siete.

Spartak už tesné víťazstvo udržal a pripísal si ďalšie tri dôležité body, ktorými si upevnil prvé miesto v tabuľke.

Hlasy trénerov

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Dnes to bol ťažký a komplikovaný zápas, Prešov sa predstavil ako kompaktný tím. Čakalo sa naše víťazstvo. Vyhrali sme na jeseň štrnásťkrát, máme 43 bodov a preto musíme byť šťastní a spokojní."

Sergij Kovalec, tréner Prešova: "Dnes to bol dobrý zápas, v ktorom sme chceli bodovať. Mali sme i šance, ale prehrali sme 0:1 a čaká nás analýza jesene. Domáci sú jesenní majstri, k čomu im gratulujem."

FC Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Gól: 2. Čanturišvili. Rozhodovali: Glova - Kováč, Borsányi, ŽK: Greššák, Vlasko - Dupkala, Udeh, 2321 divákov.

FC Spartak Trnava: Vantruba - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka - Greššák, Sloboda - Jirka (86. Oravec), Vlasko (76. Čeredničenko), Čanturišvili - Egho (60. Yilmaz)

1. FC Tatran Prešov: Slančík - Petko, Udeh, Luberda, Jacko (82. Špyrka), Dzurík - Keresteš, Katona, Dupkala (57. Trebuňák) - Issa (36. Grešák), Streňo