Prešovskí hádzanári v Breste prehrali

Na snímke hráči Prešova, uprostred tréner Slavko Goluža v dohrávke 1. kola Slovnaft Handball extraligy Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
SITA|10. dec 2017 o 18:15

Zverenci trénera Slavka Golužu v tabuľke klesli na 5. miesto.

BREST, PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov tretíkrát za sebou nezvíťazili v 7. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League".

Minisériu bez plného bodového zisku predĺžili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola, v ktorom prehrali na palubovke bieloruského konkurenta Meškov Brest 26:32, hoci po I. polčase vyhrávali 15:14.

Najlepším strelcom Šarišanov bol chorvátsky ľavák Bruno Butorac so 6 presnými zásahmi.

Priebeh stretnutia

Prešovčania začali zle, ale z 0:3 v 5. min sa rýchlo otriasli a v 13. min ich Číp poslal do vedenia (5:4).

Ďalší priebeh I. polčasu bol vyrovnaný, no v závere hostia troma gólmi naklonili skóre na svoju stranu.

Nerozhodný stav svietil na ukazovateli skóre ešte aj v 43. min (20:20), potom Brest odskočil na 24:20 a pred záverečnou päťminútovkou už mal jednoznačný náskok 29:23, ktorý si udržal do záverečného hvizdu.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po desiatom tohtosezónnom vystúpení v súťaži bilanciu 5 víťazstiev - 1 remíza - 4 prehry a so 16 bodmi v tabuľke klesli na 5. miesto.

Najbližšie stretnutie v SEHA League odohrá úradujúci slovenský šampión už v stredu 13. decembra, keď sa v dôležitom meraní síl predstaví v 11. kole od 19.00 h u chorvátskeho konkurenta PPD Záhreb.

Výsledok - nedeľa - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 10. kolo:

Meškov Brest (Biel.) - Tatran Prešov (SR) 32:26 (14:15)

Najviac gólov: Djordjič 9, Razgor 5, Škurinskij, Šylovič a Astrašapkin po 3 - Butorac 6/1, Lapajne, Číp a Kasal po 4pok. hody: 1/0 - 2/1, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Mošorinski a Pandžič (obaja Srb.)