Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Prešovčanky na Bratislavu dvakrát nestačili

Prešovské volejbalistky vyšli s bratislavskými klubmi naprázdno.

ilustračnéilustračné (Zdroj: SITA)

PREŠOV. Volejbalistky VK Eperia Prešov privítali v stredu na svojej palubovke v 14. kole hráčky VK Slávia EU Bratislava.

Favorit stretnutia bol daný už pred zápasom a to sa aj potvrdilo.

Napriek prehre výkonom potešili

Prešovčanky vstúpili do zápasu s tým, že chcú potrápiť favorita a v prvom sete sa im to aj podarilo. Na jeho začiatku viedli hosťujúce hráčky o dva body, ale domáce družstvo umnou hrou na sieti otočilo stav na 5:4.

Obe družstvá sa ťahali o každý bod. Eperia vyhrávala 12:9 a 15:14, ale Slávia sa tromi loptami v rade dostala do vedenia.

Hosťujúca hráčka Šunderlíková zvládla úspešný blok, Bratislavčanky vyhrávali 22:21 a šli za víťazstvom. Proti ale bola výborne hrajúca Jakábová, ktorá esom uzavrela rezultát prvého setu na 25:22.

Druhý set bol vyrovnaný do stavu 8:10. Neskôr si ale Bratislavčanky spravili pohodlný náskok a keď Fričová esom zvýraznila vedenie na 22:14 vyrovnanie v zápase na 1:1 bolo na svete.

V treťom sete si diváci prišli na svoje. Hoci Prešovčanky v úvode prehrávali 0:6 a neskôr 5:14 a 13:19 zbrane nezložili a začali sa diať neuveriteľné veci.

Keď spravila Šunderlíková chybu na útoku, prešovské dievčatá sa priblížili k súperovi na tri body 20:23.

Eufória v hale nastala po ese Bodnárovej, ktorým priklonila misky váh na stranu Eperie a zrazu z prehratého setu bol stav 24:23.

Záver setu zvládli ale lepšie hráčky Slávie a vyhrali ho 26:24.

Úvod štvrtého setu opäť vyšiel lepšie hosťujúcim hráčkam, ktoré si vypracovali päť bodový náskok 7:2. Náskok zvyšovali a opakoval sa scenár tretieho setu.

Bratislavčanky vyhrávali 12:5, 16:9 a 19:11. Prešovčanky začali stíhaciu jazdu neskoro a Šunderlíková dvomi esami v rade spečatila víťazstvo bratislavskej Slávie.

Aj napriek prehre boli diváci zo zápasom spokojní a po zápase svoje dievčatá odprevadili potleskom.

Hlas trénera (František Bočkay): „Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Súpera sme zatlačili. Dodržiavali sme taktiku a preto tá naša hra bola dobrá. Škoda tej nedohratej koncovky v treťom sete, kde sme mohli ísť do vedenia na 2:1 a mohol to byť úplne iný zápas. Toto je šport a treba to brať ako to je.“

Strabag si poľahky poradil s VK Eperia Prešov

Prešovské volejbalistky si pripísali tretiu prehru v rade. Už v úvode prvého setu si vypracovali domáce hráčky náskok 4:0, 6:2 a 8:3.

Prešovské hráčky sa síce priblížili svojmu súperovi na rozdiel dvoch bodov, keď stav bol 9:7, ale domáci tím šiestimi loptami zvýšili svoj náskok na 15:7. Nakoniec Strabag vyhral prvý set 25:17.

V druhom sete taktiež dominovali domáce Bratislavčanky. Tréner Prešova si za nepriaznivého stavu 2:6 zobral oddychový čas, ale k výraznému zlepšeniu hry neprišlo. Strabag si dokonca vytvoril vysoký náskok, keď vyhrával 20:8.

Druhý set napokon vyhrali domáce hráčky 25:11.

Tretie dejstvo bolo vyrovnané len do stavu 4:4. Bratislavčanky však šiestimi loptami v rade, aj vďaka trom esám Babjakovej, nechceli nič nechať na náhodu – 10:4.

Výborne hrajúce domáce hráčky napokon deklasovali v treťom sete VK Eperiu 25:8.

Hlas trénera (František Bočkay): „K zápasu sa mi veľmi ťažko hľadajú slová. Súper bol jednoznačne lepším tímom. Treba ale zdôrazniť že Strabag má svoju silu. My sa s nimi nemôžeme porovnávať, či je to už zázemím, alebo hráčskeho kádra. Nie je to ale žiadne ospravedlnenie. Musíme k takýmto zápasom pristupovať ináč.“

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.49/2017. V predaji od utorka 12. 12. do pondelka 18. 12.