Tréner hokejistov Ján Vodila: Chýba nám prvoligová formácia

Bardejovčanov čaká súboj na diaľku so Sabinovom o ôsme miesto.

Mužstvu chýba silná päťka s prvoligovými skúsenosťami.Mužstvu chýba silná päťka s prvoligovými skúsenosťami. (Zdroj: archív klubu)

BARDEJOV. Druhá hokejová liga v skupine Východ sa chýli k záveru základnej časti.

HK Bardejov po prehre doma so Sanokom 3:7 a s rezervou Liptovského Mikuláša 1:5 je zatiaľ na ôsmom postupovom mieste.

Rozhodnutie účasti v prvej osmičke nastane po 18. kole, v ktorom 27. januára hrá Bardejov s Martinom.

Z tabuľky môžeme vyčítať, že je to súboj na diaľku so Sabinovom o ôsme miesto.

Doma nebodovali

V závere minulého a na začiatku tohto roka Bardejov doma vyšiel na svojom ľade naprázdno.

Tréner Ján Vodila pochválil mužstvo za bojovnosť i snahu, no slabý, iba 18-bodový účet vidí v širších súvislostiach.

SkryťVypnúť reklamu

„Najmä zápas s Liptákmi nám ukázal, že prípadná účasť v play-off by pre nás bola náročná. Na kvalitnejšie mužstva by sme len ťažko hľadali recept. Máme taký káder, ktorý dosahuje svoje maximálne výkony. Už dlhšie hovorím, že nám chýba jedna skúsená päťka s prvoligovými skúsenosťami. Možno by udala tón a rytmus našej hre a podložila to gólmi. Tie nám najviac chýbajú, čo sme potvrdili v zápasoch na prelome rokov. V úvodných minútach nedokážeme využiť z množstva šancí čo i len jednu. A s pribúdajúcimi minútami, najmä v závere zápasov naši brankári inkasujú. Pri našich vylúčeniach strácame disciplínu, hráme rozhárane najmä v obrane. Aj my hráme presilovky, no keď sme nevyužili dvojnásobnú ani štandardnú presilovku, chlapcom sa dýcha ťažko. Chýbajú nám vhodné typy hráčov do gólového zakončenia, na tom sme pohoreli vo viacerých zápasoch.“

Po úvode séria bez bodov

Bardejovčanom sa vydaril úvod súťaže s tromi výhrami, no následne pridali len šesť bodov a doteraz už inkasovali sto gólov.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte Korzar.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C57AB na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M57AB na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).