Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Prešovskí volejbalisti prehrali s lídrom, hotujú sa na pohár

V parádnej atmosfére na Prievidzu nestačili.

Prešovskí volejbalisti pri nástupe na duel.(Zdroj: tasr)

PREŠOV. V šlágri štvrtého kola nadstavbovej časti extraligy volejbalistov skupina o 1. až 4. miesto prehral VK Mirad PU Prešov s líderskou Prievidzou 1:3.

V parádnej atmosfére sa hral volejbal veľmi solídnej úrovne, v dramatickom a zaujímavom zápase si diváci prišli na svoje. Úradujúci vicemajster neprehral už sedem zápasov v rade.

V štvrtom sete Šarišania siahali na víťazstvo, troma esami ich však Prievidza pripravila o tajbrejk.

Vlkovi sa páčila atmosféra

„Som rád, že hala spojenej školy sa zaplnila, hralo sa vo výbornej atmosfére,“ podčiarkol tréner prešovských extraligistov Jaroslav Vlk.

„Zápas bol ako na hojdačke, Prievidza nás tlačila výborným podaním, nedokázali sme sa presadiť z 'kolíkov'. Keď sme si dobre prihrali, boli sme výborní. Prievidza však v rozhodujúcich chvíľach dokázala získať body. V štvrtom sete sme siahali po víťazstve, po oddychovom čase nám však Javorčík dal dve esá a v koncovke sme pustili servis, ktorý bol v podstate zahratý len tak, aby bol. Škoda, lebo mohli sme si ešte zahrať piaty set. Prievidza výborne útočila, hlavne ich univerzál Marcilio. Nám niektorí kľúčoví hráči nezahrali podľa mojich predstáv. Musíme byť dôraznejší v útoku, nedávať súperovi príležitosť rozohrať si kombináciu. V tom sme boli lepší v súbojoch v Nitre a Prievidzi.“

Červeň: Priveľa chýb

„Urobili sme veľa chýb, Prievidza vyhrala zaslúžene,“ poznamenal blokár Mirad PU Michal Červeň.

„V prvom sete hostia dominovali, v druhom sme sa zlepšili, nevyšla nám jeho koncovka, v koncovke tretieho setu sme už boli úspešní, priklonilo sa k nám i šťastie. V štvrtom sme urobili päť vlastných chýb a tie nás zrejme pripravili o tajbrejk. Už sa sústreďujeme na štvrťfinálový zápas Slovenského pohára s Košicami, keď ich zdoláme, narazíme práve na Prievidzu. Poznáme sa dobre, nemáme sa už čím prekvapiť, rozhodovať bude momentálna forma.“

Od piatka do nedele je v Prievidzi na programe vyvrcholenie Slovenského pohára 2017/2018. Prešov sa v jeho štvrťfinále stretne s Košicami.

Keď v ňom uspeje, v semifinále ho čaká duel s domácou Prievidzou.

„Od pondelka sa pripravujeme na Košice, prvoradým pre nás je dostať sa do semifinále,“ zdôraznil Jaroslav Vlk. Prešov v predchádzajúcich dvoch rokoch Slovenský pohár vyhral.

VK Mirad PU Prešov – VK Prievidza 1:3 (-18, -21, 23, -25)

Mirad PU: Feňo, Sopko st. 13, Hudák 9, Macko 5, Červeň 6, Rajduga 1 (libero T. Lampart, Katona 16, Jurko 3). Pred 320 divákmi rozhodovali Porvazník a Mokrý.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.4/2018. V predaji od utorka 30. 1. do pondelka 5. 2.