Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš

Prešovčania vstúpili do skupinovej fázy Pohára EHF prehrou

V Silkeborgu prehrali o osem gólov.

Ilustračné.(Zdroj: sita)

SILKEBORG, PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov vstúpili do skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2017/2018 prehrou.

Zverenci trénera Slavka Golužu v sobotňajšom úvodnom stretnutí 1. kola A-skupiny podľahli na palubovke dánskeho Bjerringbro-Silkeborg 19:27 (10:15), keď s protivníkom držali krok len v prvej tretine duelu.

Úradujúci slovenský šampión, ktorý účinkuje v tejto fáze druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže už tretíkrát, sa na budúcu sobotu 17. februára od 18.00 h predstaví v domácom prostredí svojej Tatran handball arény proti bieloruskému SKA Minsk.

Priebeh stretnutia

Otvárací zápas skupiny sa v úvodnej štvrťhodine vyvíjal pre Tatran nádejne. Hostia držali krok a v 13. min ich po rýchlom protiútoku poslal prvýkrát do vedenia Hrstka (5:4).

Český krídelník potom na začiatku 17. min upravil z pokutového hodu na 6:5 pre slovenského šampióna, ale nasledovala štvorgólová šnúra domácich a oddychový čas prešovského kouča Golužu v 22. min za stavu 9:6 z pohľadu hostiteľov.

Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov - servis výsledkov a faktov

Babič vzápätí skorigoval na 7:9, ale prišli ďalšie tri góly v sieti Tatrana a päťgólový rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj pri oddchode tímov na polčasovú prestávku (15:10).

Silkeborg aj po zmene strán držal opraty duelu vo svojich rukách, po ďalších 10 minútach hry vyhrával už 20:12. Vďaka gólom prešovskej opory L. Urbana nebol rozdiel medzi tímami ešte vyšší.

Domáci sa dočkali aj dvojciferného vedenia, Lassen zakončil v 50. min brejk na 25:15. Hráči Tatrana to však nezabalili, o štyri minúty neskôr prehrávali 18:25, ale domáci nepripustili v závere zdramatizovanie.

Svoje vedenie si poistili na 27:18, o gólovú bodku zápasu sa na opačnej strane postaral Číp.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: "Do zápasu sme vstúpili dobre, nedovolili sme domácim, aby hrali svoju hru. Potom ale prišli dve nepremenené šance, zbytočné strely a technická chyba, po ktorých sa domácim podarilo gólovo odskočiť. V druhom polčase sme museli improvizovať so zostavou, najmä vzhľadom na zdravotné problémy. Pekár kvôli nim netrénoval, Butorac to síce v rozcvičke skúšal, ale chrbát ho limitoval tak, že nemohol nastúpiť a Kasal mal horúčku. Bez ohľadu na to ale domáci sú veľmi kvalitný mančaft a boli lepším mužstvom ako my. Hnevá ma množstvo našich technických chýb a to, že nám chýbal priamy ťah na bránu. Tým sme stratili viacero lôpt. Čakáme, aby sa hráči uzdravili, dostali do lepšej formy a boli k dispozícii. Taká je naša momentálne situácia, robíme čo sa dá, aby sme sa z nej čo najskôr dostali."

Lukáš Urban, najlepší strelec Tatrana: "Dnes sme 20 minút hrali dobre a držali sa so súperom gól na gól. Potom sme ale začali robiť chyby, prestala nám fungovať obrana a súper nám ešte v prvom polčase ušiel. Úvod druhého polčasu sme, žiaľ, nezachytili a súper náskok ešte zvýšil. V závere sme náskok trochu skorigovali a našťastie ten rozdiel napokon nebol dvojciferný. Avšak nehrali sme dobre v obrane, ale aj útoku, keďže sme dali málo gólov. Chýbal nám Bruno Butorac na pravej spojke a niekoľko hráčov odohralo slabší zápas. Bohužiaľ, musíme sa zlepšiť. Trúfame si na to, aby sme ich doma porazili, aj keď majú v tíme zvučné mená. Myslím si, že na nich máme. Teraz sa musíme pripraviť na nasledujúci zápas v SEHA lige, ktorý musíme vyhrať."

Igor Čupryna, brankár Tatrana: "Začali sme dobre, plnili sme trénerove pokyny. Potom sa ale akoby prejavila únava, opadla naša koncentrácia a začali sme robiť veľa chýb. V odvete budeme určite bojovať o lepší výsledok."

Mario Cvitkovič (brankár Tatrana): "Chýbalo nám niekoľko hráčov, ale boli sme na súpera dobre pripravení. Silkeborg bol však dnes lepším tímom. Domáci mali dobrú obranu s kvalitnými brankármi. Podali dobrý výkon. Nám sa nepodarilo zahrať podľa predstáv."