Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|18. feb 2018 o 16:14

Súperovi zo Zlatých Moraviec podľahli dvoma gólmi v prvom polčase.

PREŠOV. Prešovčania sa v úvode snažili otvoriť skóre, no pokusy Gatariča v 10. minúte a Luberdu v 15-tej neohrozili Kuciakovu bránku.

Čo nevyšlo domácim, podarilo sa v 18. minúte hosťom, ktorí skórovali z prvej vážnejšej šance. Mikuš sa uvoľnil na hranici šestnástky, jeho strelu síce zastavila pravá žŕdka, ale po dorážke Leška už hostia viedli - 0:1.

Tento moment domácich zaskočil a Podbrezová prevzala iniciatívu. V 27. minúte obrana Tatrana nezareagovala na center Leška, na ktorý ideálne vyskočil ex-Prešovčan Wiezik a hlavou upravil na 0:2.

Hostia boli naďalej futbalovejší a snahy domácich o kontaktný gól v ďalších minútach prvého polčasu bez väčších problémov zneškodňovali.

Krátko pred prestávkou mohli viesť aj o tri góly, Mikuš však z priameho kopu tesne minul bránku.

Domáci s vylúčeným hráčom

Snahy Prešovčanov na úspešný výsledok sa výrazne znížili v 58. minúte. Petko po druhej žltej karte v zápase dohral, čo ešte viac podporilo miernu prevahu Podbrezovej.

V 67. minúte najskôr hosťujúci Bernardina bez prípravy prestrelil bránku a z následného protiútoku neskóroval ani Streňo, ktorý síce prekonal Kuciaka, ale loptu poslal mimo bránky.

Bernardina v 78. minúte po výbornej prihrávke Leška trafil iba brankára Lukáča a skóre 0:2 sa už nezmenilo ani v ďalších minútach.

Povedali po zápase

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Nebol to jednoduchý zápas. Už v jeho úvode sme mali šance ísť do vedenia, žiaľ, nepremenili sme ich. Súper šiel v prvom polčase do dvojgólového vedenia. Inak si myslím, že to bolo vyrovnané stretnutie a šance boli na oboch stranách."

Marek Fabuľa, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Sme veľmi radi za toto cenné víťazstvo. Nerodilo sa ľahko. Vedeli sme, že bude dôležité, ako sa vyrovnáme s náročným terénom. Som rád, že sme už v prvom polčase dali dva góly, ktoré nás posadili na koňa. Mrzieť nás môžu niektoré nevyužité tutovky v druhom polčase. Keby sme tie premenili, skôr by sme sa upokojili."

1. FC Tatran Prešov - FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:2)

Góly: 18. Leško, 28. Wiezik. Rozhodoval: A. Somoláni - Chládek, Galo,

ŽK: Dzurík, Keresteš, Streňo, Gatarič - Bilič, Baéz, Djordjevič,

ČK: 58. Petko - 69. Viazanko (obaja po druhej ŽK), 265 divákov.

zostavy a striedania:

1. FC Tatran Prešov: Lukáč - Bartek, Prikryl, Luberda, Kačala - Keresteš (68. Dupkala), Dzurík - Gatarič, Špyrka (46. Hošek), Petko - Streňo (88. Katona)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak - Djordjevič, Bilič, Krivák, Viazanko - Baéz, Njire - Leško (90.+ Mejri), Mikuš (71. Magda), Bernardina - Wiezik (89. Sedláček)