Prešov prišiel o výhru štyri sekundy pred koncom

Útok Tatrana. Strieľa Ante Babič. (Autor: tasr)
Ján Leško|19. feb 2018 o 00:00

V Pohári EHF sa hádzanári Prešov stretli s bieloruským SKA Minsk.

Tatran Prešov - SKA Minsk, 17.2.2018: fotogaléria

18.2.2018

PREŠOV. Tatran si v tabuľke A skupiny Pohára EHF pripísal prvý bod, no ten sa domácim iste máli.

Nad SKA Minsk vyhrávali ešte desať minút pred koncom o štyri góly. Po pár technických chybách a nepremenených príležitostiach Bielorusi korigovali.

Znovu skvelé prešovské publikum potiahlo Tatran, v ktorého radoch stále chýbali dlhodobí maródi Rábek a Ľ. Šárpataky. Po dlhšej absencii prvý raz do hry zasiahol D.

Krok, na lavičku zasadol aj Butorac, no pre problémy s chrbtom viac-menej symbolicky. Pre vírusové ochorenie chýbal Carapkin.

Prešovčania razantným nástupom získali trojgólový náskok a neskôr ho zvýšili na rozdiel štyroch. Bielorusi ale potvrdili svoje kvality. Náskok domácich dokázali viackrát zmazať. A práve ich vydarený finiš pripravil slovenského šampióna o výhru, ktorú mal na dosah.

Sedemdesiat sekúnd pred koncom premenil sedmičku Hrstka. Tatran viedol 25:24, lenže po rozohrávke domáci nedokázali prerušiť akciu súpera a Doncov štyri sekundy pred koncom prestrelil Cvitkoviča, ktorý na posledné dve minúty vystriedal v bráne výbornými zákrokmi sa predtým blysnúceho Čuprynu.

Začiatok im vyšiel

„Všetko nám od začiatku nahrávalo do kariet. Do hľadiska prišlo veľa ľudí, mohutne nás povzbudzovali. Veľmi sme chceli doma prvú pohárovú výhru. Mali sme aj ďalšiu motiváciu v európskej súťaži vyhrať a tým dopriať majiteľovi M. Chmeliarovi darček k narodeninám. Je nám ľúto, že to napokon s tou výhrou nevyšlo. Na zápas sme boli dobre pripravení i nabudení. Svedčí o tom aj dobrý začiatok. Mne vyšli prvé zásahy, spolupráca s obranou bola dobrá. Vypracovali sme si náskok troch či štyroch gólov. Škoda len, že práve v takýchto momentoch sme Minsku neušli na väčší gólový rozdiel. Možnosti sme na to pritom mali. Predovšetkým v druhom polčase za stavu 21:17. Ak by sme ich boli zúročili, Bielorusi by sa už sotva boli na nás dotiahli. Veľká škoda tohto záveru. Minsk v Prešove remizoval s veľkou dávkou šťastia. Aj to však k športu patrí,“ vyriekol brankár Tatrana Igor Čupryna.

Istá Hrstkova ruka

K tradičným strelcom Tatrana patrí ľavé krídlo Jakub Hrstka. Zo svojej „zvyčajnej parkety“ na zakončenie možností veľa nemal.

Slabšie vyťaženie na krídle si ale vynahradil zo značky pokutového hodu. Všetkých šesť pokusov, ktoré mal, s istotou premenil.

„Z hry som v podstate žiadnu šancu nemal, ani som nevystrelil. Tak som chodil aspoň na sedmičky. Taký zápas, v ktorom máme navrch a nevyhráme ho, sa hodnotí ťažko. Mali sme už štvorgólový náskok i ďalšie šance. Hrali sme lepšie ako Minsk, ale doplatili sme na technické chyby a nepremenené šance v zlomových chvíľach. Nemalo by sa nám stávať, hlavne doma a v takto rozohranom zápase, žeby sme v závere zbytočne strácali. Podobne, ako v Pančeve v SEHA lige, aj teraz sme náskok neudržali, vyrovnania prišli v posledných sekundách. Škoda, hrali sme dobre, súpera predčili, no výsledok tomu nezodpovedá.“