Tatran v Trenčíne vyšiel naprázdno

Ilustračné foto. (Autor: FOTOLIA)
TASR|24. feb 2018 o 15:50

V 21. kole futbalovej Fortuna ligy prehrali Prešovčania u súpera 0:2.

TRENČÍN. V 21. kole futbalovej Fortuna ligy sa futbalistom Tatrana Prešov nepodarilo získať prvé jarné body, ani streliť úvodný jarný gól.

V Trenčíne prehrali 0:2, keď inkasovali dva zlepené góly na začiatku poslednej štvrťhodiny zápasu.

Tatran ostáva na predposlednej priečke tabuľky so ziskom 13 bodov.

Dupkalova šanca ostala nevyužitá

Trenčania odohrali mimoriadne dôležitý súboj proti Prešovu v mrazivom počasí, ktoré ešte umocnil chladný vietor.

Úvodné minúty priniesli hru v strede poľa. Ani jeden kolektív si nedokázal vypracovať čistú šancu. Domáci boli síce o niečo aktívnejší, ale výrazný rozdiel medzi súpermi vidieť nebolo.

Až po 15. minúte to bol Trenčín, ktorý sa krídelnými akciami snažil o strelenie úvodného gólu.

Udrieť mohlo na opačnej strane. Dupkala vyhral súboj so Šemrincom. Loptu mal však na dlhú nohu a Čögley ju vytečoval na rohový kop.

Domáca aktivita stúpala, ale končila pred šestnástkou. V 27. min vyskúšal tvrdou strelou pozornosť Lukáča Ubbink. O minútu prihrávka za obranu našla Gonga, ktorý mieril pod brvno.

V 32. min chybovala obrana Prešova. Azango mohol ísť sám na gólmana, no zaváhal a Udeh mu loptu odkopol.

Nápor domácich Tatran neustál

Domáca aktivita pokračovala aj po prestávke. Podobne ako v prvom dejstve končila väčšinou pred pokutovým územím, v ktorom kraľovali Prešovčania.

Keď sa už podarilo prepracovať do zakončenia Čögleyovi, včasným zákrokom zasiahol obranca.

Aktivita Trenčína vygradovala v 70. min výhodnou palebnou pozíciou pre Zubaira. Ten však z hranice jedenástich metrov poslal iba slabú strelu doprostred brány.

Gólový moment napokon priniesla 76. minúta. Van Arnhemovi stačila iba minúta pobytu na ihrisku na to, aby naklonil misky váh na domácu stranu.

O dve minúty ponúkol pri brejkovej situácii Gong loptu Sleegersov, ktorý nemal problémy trafiť prázdnu bránu. V závere si už Trenčín dôležité tri body postrážil.

Hlasy trénerov

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Vedeli sme, že súper príde defenzívne naladený. Prvý polčas sme boli málo aktívni, nevytvárali sme si gólové šance. Po prestávke sme zvýšili aktivitu a vyšla nám krídelná akcia na 1:0. Hru sme mali pod kontrolou a po brejku sme pridali druhý gól. Potom to bolo z našej strany zbytočne nervózne. Víťazstvo môjho tímu považujem za zaslúžené."

Anton Mišovec, tréner Prešova: "Na zápas sme boli dobre pripravení. V niektorých situáciách sme sa príliš zameriavali na defenzívu. V druhom polčase sme neustrážili jednu akciu, po ktorej domáci strelili gól a už o dve minúty sme dostali ďalší. Zápas bol pomerne otvorený až do záveru, no v dôležitých chvíľach sme zaváhali."

AS Trenčín – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Góly: 76. van Arnhem, 78. Sleegers.

ŽK: 37. Zubairu - 1. Kačala, rozhodovali: Glova - P. Bednár, P. Jánošík

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Lawrence, Keston Julien - El Mahdioui - Gong, Zubairu (75. Van Arnhem), Ubbink, Azango (46. Sleegers) - Antonio Mance (64. Čatakovič).

Prešov: P. Lukáč - Bartek, Maduka Udeh, Luberda, Kačala - D. Keresteš, Dzurík (89. A. Leško) - Gatarič (78. Hošek), T. Sedlák, Dupkala (66. Špyrka) - Streňo.