Tatran je vďaka víťaznej domácej rozlúčke v SEHA League na šiestom mieste

SITA|14. mar 2018 o 19:52

Hádzanári Tatrana Prešov sa dočkali výhry.

Tatran Prešov (SR) - Metalurg Skopje (Macedónsko): fotogaléria

14.3.2018

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov sa už aj v aktuálnom kalendárnom roku v rámci 7. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" dočkali víťazstva.

Dosiahli ho v stredajšom stretnutí predposledného 17. kola vo svojej Tatran handball aréne, v ktorej pokorili RK Melatulurg Skopje 27:19 (12:8).

Vďaka úspešnému výsledku proti macedónskemu tímu prerušili negatívnu sériu 9 zápasov bez výhry v tejto súťaži (0 - 4 - 5) a zároveň si už zaistili aj konečné 6. miesto.

Prešovčania síce opäť nepostúpili na turnaj Final Four, ale oproti vlaňajšku si polepšili v konečnom poradí o tri priečky.

Priebeh stretnutia

Šarišania mali vývoj domácej rozlúčky so SEHA ligou vo svojich rukách.

Súper síce otvoril gólový účet stretnutia, ale potom prebrali vedenie domáci.

Po štvrťhodine hry vyhrávali 5:4, ale o osem minút neskôr to bolo už 9:4 pre Tatran, ktorý išiel na prestávku s nádejným štvorgólovým náskokom (12:8).

Ten hneď po zmene strán zvýšili krídelníci Hrstka s Čípom na 15:8.

Desať minút pred koncom bolo pre domácich už 23:14, no dvojciferný rozdiel napokon nedosiahli.

Napriek tomu sa mohli presne po štyroch mesiacoch tešiť z triumfu v tejto súťaži.

Najlepším strelcom víťazov bol šesťgólový Jakub Hrstka.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po sedemnástom tohtosezónnom vystúpení v súťaži mierne negatívnu bilanciu 6 víťazstiev - 4 remízy - 7 prehier a s 22 bodmi figurujú v tabuľke na 6. pozícii bez šance na postup do Final Four.

Úradujúci slovenský šampión zakončí svoje účinkovanie v aktuálnom ročníku SEHA League v nedeľu 18. marca, keď sa od 20.00 h predstaví v rámci záverečného 18. kola na palubovke slovinského RK Gorenje Velenje.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 17. kolo:

Tatran Prešov (SR) - RK Metalurg Skopje (Maced.) 27:19 (12:8)

Najviac gólov: Hrstka 6/2, Číp a Butorac po 5 - Tokič a Kuzmanovski po 4, Jaganjac 3, Dimitrioski 3/3

pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Mošorinski a Pandžič (obaja Srb.), 550 divákov

Domov»Sportnet na východe»Tatran je vďaka víťaznej domácej rozlúčke v SEHA League na šiestom mieste