Basketbalistky po prestávke otočili skóre

Hrali sme pekný a rýchly basketbal, hovorí tréner Pavol Pekár.

Hráčky Levíc tentoraz na Bardejovčanky nestačili. (Zdroj: BKŽ Levice)

BARDEJOV. V národnej 1. lige pod deravými košmi sa Basketbalový klub mládeže Bardejov na domácej palubovke predstavil solídnym výkonom.

Aj keď snaženie o play-off nie je márne, sebavedomie s loptou i výhra s Levicami poteší.

V 25. kole chceli dievčatá vrátiť hostkám prehru z ich palubovky v prvom zápase základnej časti súťaže o osem bodov 53:45.

Susedia v tabuľke okolo desiateho miesta si nič nedarovali a hovorí o tom aj priebeh zápasu.

Lepšie naladené súperky odštartovali lepším zakončovaním a prvú štvrtinu vyhrali o šesť bodov, čo stačilo aj na výsledok polčasu.

Príjemným prekvapením bol uragán v podaní bardejovských dievčat po príchode z šatní. Odrazili sa v tretej štvrtine, vyhrali ju 21:7.

Strelecky sa darilo trojici Biľová, L. Pekárová a Kuhajdíková.

Takto položili základ konečného výsledku, len škoda, že chýbala Stachurová. V záverečných desiatich minútach to bolo o nasadení, bojovnosti i túžbe po dobrom výsledku.

Súperky zaskočili po prestávke

Bol to jeden z vydarených zápasov základnej časti súťaže. V priemere družstvo dáva 60 bodov, čo nie je na zahodenie, no tréner Pavol Pekár zvýrazňuje, že práve v zakončení pod košom neboli veľmi úspešní.

Basketbal bol dobrý, ale na môj vkus trošku tvrdší. Dôležité je, že dievčatá bojovali až do posledného hvizdu. Prepadli sme v úvodnej štvrtine, spod koša sme minuli niekoľko bodov. Prvý polčas nebola obrana zlá, no v útočných činnostiach to bolo ustráchané.“

Po tretej štvrtine domáce otočili a viedli o deväť bodov.

„Po prestávke nastúpili uvoľnene, zbavili sa stresu, a stratu päť bodov rýchlo vyrovnali. Súperky zaskočili dôrazom i kombináciami. Hrali pekný, rýchly basketbal a začali dávať koše. Bol to agresívny basketbal z oboch strán, niektoré momenty boli na hrane pravidiel. Dôležité je, že naše basketbalistky sa tomu prispôsobili, dobre zareagovali a využili to pre svoju hru. To zakončovanie z vyložených pozícií je naším sprievodným znakom, škoda,“ s výčitkou pripomína tréner Pekár.

BKM Bardejov – BKŽ Levice 59:52 (14:20, 13:12, 21:7, 11:13). Zostava a body BKM: Biľová 16, L. Pekárová 12, Kuhajdíková 10, Ratvajská 8, Puzderová 8, M. Pekárová 4, Lizáková, Benková-Rybárová.