Tatran zakončil sezónu v SEHA Leauge prehrou vo Velenje

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|18. mar 2018 o 22:28

Obsadia konečné šieste miesto.

VELENJE, PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie v rámci 7. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" prehrou.

V nedeľňajšom stretnutí záverečného 18. kola základnej časti nestačili v slovinskom Velenje na miestny tím RK Gorenje, ktorému podľahli 25:27 (13:17).

Už pred týmto stretnutím, ktorým Šarišania len zvýraznili nevydarené dve tretiny súťaže (v ostatných 11 dueloch dosiahli bilanciu 1 - 4 - 6), bolo rozhodnuté, že obsadia konečné 6. miesto.

Priebeh stretnutia

Prešovčania v súboji tabuľkových susedov v úvode tesne viedli, ale domáci štvorgólovou šnúrou v priebehu troch minút otočili na 6:3 v 8. min a v ďalšom priebehu I. polčasu viackrát vyhrávali rozdielom piatich presných zásahov.

Tesne pred prestávkou Číp znížil na 13:17, ale domácim vyšiel vstup do druhého dejstva a v 36. min bolo už 21:13 v ich prospech.

Až v záverečnej desaťminútovke Tatran za nepriaznivého stavu 18:26 zabral a skorigoval náskok súpera. L. Urban v 57. min znížil na 24:27, ale v zostávajúcom čase sa dokázal presadiť len Vučko, ktorý upravil na konečných 25:27. Najlepšími strelcami hostí boli päťgóloví Lukáš Urban, Bruno Butorac a Jakub Hrstka.

Zverenci trénera Slavka Golužu dosiahli v osemnástich tohtosezónnych vystúpeniach v súťaži mierne negatívnu bilanciu 6 víťazstiev - 4 remízy - 8 prehier a s 22 bodmi obsadili v tabuľke konečnú 6. pozíciu.

Úradujúci slovenský šampión si oproti vlaňajšku polepšil v konečnom poradí o tri stupienky. Od poslednej postupovej priečky na turnaj Final Four ho však delilo 9 bodov.

Výsledok - nedeľa - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 18. kolo:

RK Gorenje Velenje (Slovin.) - Tatran Prešov (SR) 27:25 (17:13)

Najviac gólov: Medved 9/4, Cehte 5, Verdinek, Toskič a Ovniček po 3 - L. Urban a Butorac po 5, Hrstka 5/3

pok. hody: 7/4 - 4/3, vylúčení: 4 - 2, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.)

Domov»Sportnet na východe»Tatran zakončil sezónu v SEHA Leauge prehrou vo Velenje