Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Pod zasneženými Tatrami inkasoval Partizán trojku

Prvý jarný zápas sa Bardejovu nevydaril.

(Zdroj: fkpoprad.sk)

POPRAD/BARDEJOV. Po troch týždňoch nútenej prestávky v 2. futbalovej lige v Poprade odštartoval Partizán Bardejov prehrou.

Hornošarišania v súťaži s Popradom ešte neprehrali. Ich prvé dohrávané stretnutie zo štyroch sa neskončilo dobre.

Po kvalitnej zimnej príprave i doplnení mužstva mnohí očakávali lepší výsledok.

Po našej uzávierke ešte v sobotu 31. marca odohrali zápas 22. kola v Novom Meste nad Váhom.

Partizán sa doma predstaví 7. apríla so Skalicou a 10. apríla s Interom Bratislava.

Zaváhali po kontaktnom góle

Popradčania zaskočili hostí v úvode a už v 5. minúte Kukoľ prekonal brankára Gmittera.

Jeho spoluhráči sa chceli dostať na dostrel domácej brány, snažili sa čo najskôr zabudnúť na inkasovaný gól. Lenže urobili dosť nepresností v kombináciách a po štvrťhodine sa domáci natlačili pred Gmitterovu bránu znova.

Po rohových kopoch na oboch stranách sa aj hostia dostali do brejku, no k zakončeniu nedošlo.

Potom prišli dve žlté karty pre Staška a Berežného a nám dobre známy Palša, jemu typickým spôsobom po rohovom kope, zvyšoval vedenie Popradu na 2:0.

Domáci boli v zakončovaní efektívnejší, využili aj rohové kopy. Partizán šokoval už v prvej minúte po prestávke. Po individuálnej činnosti dal najlepší strelec mužstva Hamuľák kontaktný gól na 2:1.

Lenže zlepšená nálada i nasadenie netrvali dlho. Hostia kopali rohový kop, domáci ho odvrátili a skúsený Šesták z brejku zo skrumáže uzavrel skóre na 3:1.

Aj v jesennej časti boli štandardné situácie slabinou Partizána. Po hodine tempo hry poľavilo, čakalo sa, kto bude a kto nebude spokojný s takýmto skóre na tabuli.

Keď Partizán nevyužil sedem rohových kopov a namieril len štyri lopty do priestoru brány, lepší výsledok sa nedostavil. Zlou štatistikou je aj päť žltých kariet.

Kužma: Prehra bolí

Asistent trénera Popradu Mikuláš Dvorožňák pochválil aktivitu hráčov až do konca.

„Od začiatku sme boli aktívni a nebezpeční. Hráči si vypracovali veľa šancí, tri skončili v sieti. Na gól hostí po prestávke zareagovali dobre. Hneď nato sme zvýšili na 3:1. Až do konca sme boli aktívnejší.“

Tréner Bardejova Ryšard Kužma netajil, že čakal lepší výsledok.

„Pre nás to bol prvý jarný zápas a nedopadol dobre. Prehrali sme, hoci sme vedeli, kde sú silné stránky Popradu. Práve z takýchto situácií sme inkasovali góly. Nemali sme zlý plán, domáci nás trestali po štandardných situáciách. Prehra bolí. Myslím si, že priebeh zápasu bol celkom vyrovnaný. Neboli sme slabším tímom.“

Dohrávka 18.kola: Poprad – Bardejov 3:1 (2:0). Sled gólov: 5. Kúkoľ 1:0, 30. Palša 2:0, 46. Hamuľák 2:1, 50. Šesták 3:1. ŽK: – Berežný, Staško, 70. Santos, 90. Ščepaňski, 90. Siwahla. 350 divákov.
Partizán: Gmitter – Sarki, Berežný, Glebko (77. Siwahla), Belunek, Nemergut, Verčimak (70. Góra), Ščepaňski, Jacko, Hamuľák, Staško (70. Santos).

Kukulský na Liptove skončil

Futbalový tréner Jozef Kukulský, odchovanec Partizána Bardejov, v októbri minulého roka prevzal taktovku mužstva 2. ligy Liptovského Mikuláša.

Po domácej prehre s Trebišovom 0:1 sa funkcie vzdal. Jeho tím sa ocitol pri nebezpečnom pásme zostupu.

Prezident MFK Milan Mikušiak o tom informoval takto: „Na základe neuspokojivých posledných výsledkov mužstva a iných názorov na ich odstránenie sa vedenie MFK Tatran po prehre s Trebišovom rozhodlo prijať rezignáciu na funkciu a odvolať z pozície hlavného trénera Jozefa Kukulského. Vedením A mužstva bol poverený doterajší asistent Roman Vavrovič a športový riaditeľ Ján Papaj.“