Prešovské aerobičky súťažili v Portugalsku

(Autor: klub)
Ján Jacoš|5. apr 2018 o 00:00

Štartovali pretekárky a pretekári zo všetkých kontinentov.

V portugalskom Cantanhede sa uskutočnili Svetový pohár a medzinárodné preteky v gymnastickom aerobiku.

Z klubu gymnastických športov TJ Slávia Prešovská univerzita Slovensko v súťaži jednotlivkýň a trojíc reprezentovali seniorky Eva Adamovičová, Ema Kovalčíková, Simona Perečinská a medzi žiačkami Diana Molnárová.

Ako nám povedala ich trénerka Kvetoslava Perečinská, na súťažiach štartovali pretekárky a pretekári zo všetkých kontinentov.

Vysoká úroveň pretekov bola pre Prešovčanky veľkou športovou i spoločenskou skúsenosťou, veď sa prvýkrát stretli s viacerými majsterkami a vicemajsterkami sveta a ďalšími vynikajúcimi gymnastickými aerobičkami.

Kvetoslava Perečinská tiež podčiarkla, že dievčatá v Portugalsku predstavili v premiére nové zostavy. Zďaleka však nemajú na vrcholový šport také podmienky, aké sú samozrejmosťou u väčšiny ich súperiek s komplexným materiálnym, personálnym, finančným zabezpečením.

Dievčatá sa snažili reprezentovať čo najlepšie a prezentovali sa solídnymi výkonmi.

„S ich športovým i spoločenským vystúpením som spokojná,“ zvýraznila K. Perečinská.

„Získali nové potrebné skúsenosti a veľkú motiváciu z vážnych pretekov. Medzinárodná súťaž v Cantanhede bola pripravená na vysokej úrovni a bola generálkou na tohtoročný svetový šampionát, ktorý sa uskutoční v tomto meste.“

Poradie v kvalifikácii jednotlivkýň: 21. Kovalčíková, 26. Adamovičová, 27. Perečinská.

V súťaži trojíc obsadili piate miesto.

Prešovské gymnastické aerobičky už cizelujú zostavy na medzinárodné majstrovstvá Slovenska v gymnastickom aerobiku 13. až 15. apríla v Bánove a prvé kolo Pohára federácií, ktorý je spoločným projektom Slovenskej gymnastickej federácie a Českej gymnastickej federácie.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.13/2018. V predaji od utorka 3. 4. do pondelka 9. 4.