Prehra prešovských hádzanárov pri rozlúčke s Pohárom EHF

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|31. mar 2018 o 19:22

Tatran Prešov nestačil na bieloruský SKA Minsk na jeho palubovke.

MINSK. Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2017/2018 prehrou.

Zverenci trénera Slavka Golužu podľahli v sobotňajšom stretnutí záverečného 6. kola A-skupiny v Minsku miestnemu tímu SKA 27:34 (12:14) a v konečnej tabuľke sa neodpútali z posledného 4. miesta.

Mali šancu na 2. miesto

Šarišania mali pred víkendom teoretickú šancu na nepostupovú 2. priečku v skupine. Tú im zobral ešte pred začiatkom zápasu v Minsku dánsky klub Bjerringbro-Silkeborg, ktorý pripravil prvú prehru už istému nemeckému víťazovi skupiny SC Magdeburg (27:26). Silkeborgu však ani to nestačilo na postup do štvrťfinále.

Prešovčanom zostal boj o 3. pozíciu s priamymi konkurentmi a rovnako trojbodovými Minčanmi. Bieloruského súpera však nezdolali ani na druhý pokus, keď predtým s ním v domácom prostredí remizovali 25:25.

Tatran Prešov tretíkrát skončil svoje vystúpenie v skupinovej fáze a zostal pred štvrťfinálovými bránami Pohára EHF (2012/2013, 2013/2014, 2017/2018). Kým pri predchádzajúcich dvoch účastiach boli zeleno-bieli vo svojej skupine vždy tretí, tentoraz uzatvárali poradie.

Medzi osem najlepších v tejto európskej pohárovej súťaži mužských klubov sa dostali v ročníku 2011/2012, keď sa skupinová fáza ešte nehrala.

Dvakrát vyrovnali

Domáci sa ujali vedenia 2:0, ale Prešovčania v 6. min vyrovnali na 2:2. Minsku vyšla stredná pasáž I. polčasu, keď vďaka päťgólovej šnúre unikol na 9:5 v 19. min.

Rovnaký čas potrebovali aj hostia, aby sa začínalo prakticky odznovu - 10:10 v 24. min. Aj potom museli hráči Tatrana doťahovať tesné vedenie tímu SKA, ktorý išiel na prestávku za stavu 14:12.

Minsk po zmene strán zvýšil na 17:13 v 34. min, ale ešte prvej desaťminútovke druhé dejstva sa hosťom podarilo zmazať manko (18:18).

V strednej časti však domáci štyrmi presnými zásahmi za sebou unikli na 26:21 v 48. min. Prešovčania išli do záverečných desiatich minút za nepriaznivého stavu 22:29.

Hráči SKA v 52. min zvýšili na 30:22 a bolo v predstihu rozhodnuté o osude duelu, ktorý sa skončil víťazstvom bieloruského družstva 34:27.

Nadpis šedého boxu

Výsledky - skupinová fáza Pohára EHF v hádzanej mužov 2017/2018 - A-skupina - záverečné 6. kolo - sobota:

Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) - SC Magdeburg (Nem.) 27:26 (12:11)

SKA Minsk (Biel.) - Tatran Prešov (SR) 34:27 (14:12)

Najviac gólov za Minsk: Kuleš 9, Doncov 6Zostava a góly Prešova: Cvitkovič, Čupryna - Rábek 1, Butorac 4, Hrstka 11, Lapajne 2, D. Krok 2, Babič, L. Urban 2, Pekár, Číp 1, Vučko 1, Abramovič, Kasal 3, Carapkin

Pok. hody: 4/4 - 6/5, vylúčení: 4 - 3,

rozhodovali: Černavskis a Bogdanovs (obaja Lot.)

Konečná tabuľka:

1. Magdeburg 6 5 0 1 192:157 10

---------------------------------------------

2. Silkeborg 6 3 0 3 166:167 6

3. Minsk 6 2 1 3 177:178 5

4. Prešov 6 1 1 4 146:179 3

Domov»Sportnet na východe»Prehra prešovských hádzanárov pri rozlúčke s Pohárom EHF