Tréner Prešova Anton MIšovec.
Tréner Prešova Anton MIšovec. (Autor: TASR)
TASR|7. apr 2018 o 18:53

O výhre Prešova nad Zlatými Moravcami rozhodol Gatarič.

POPRAD. V stretnutí 4. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy porazil Tatran Prešov na popradskom ihrisku tabuľkového suseda zo Zlatých Moraviec 1:0.

O veľmi dôležitej výhre Tatrana rozhodol v závere zápasu presný zásah legionára Gatariča. Prešov s atak v tabuľke vzdialil poslednej Senici na rozdiel štyroch bodov.

Málo vzruchu pred bránami

Prvý polčas bol najmä o bojovnosti, ale hŕstku divákov príliš nenadchol. V 8. minúte sa do sľubnej šance dostali hostia, Šašinka však v šestnástke nezakončil ideálne.

Najväčšiu šancu prvého polčasu mal prešovský útočník Hošek v 17. minúte, ktorý chcel prelobovať brankára Kováča, ale prestrelil aj bránku hostí.

Prešovčania sa častejšie pokúšali o streľbu, ale na bránku nesmeroval ani ďalekonosný pokus Katonu v 39. minúte.

Rozhodol Gataričov gól

Gól nepriniesla ani situácia z 57. minúty, keď Micherda odcentroval pred bránku Zlatých Moraviec, ale Hošek na loptu tesne nedosiahol.

Domáci hrali od 76. minúte v početnej výhode po vylúčení Plevu, čím vystupňovali svoju ofenzívnu snahu.

Obrana hostí však bola pre nich ťažoku prekážkou, ktorú nedokázali prekvapiť centrami do šestnástky ani postupným prechodom do útoku.

V 84. minúte sa musel mať na pozore aj prešovský brankár Lukáč, ktorý zmaril pokus Ewertona spoza šestnástky.

V 87. minúte domáci využili presilovku, keď sa ľavačkou zvnútra šestnástky presadil striedajúci Gatarič. Prešovčania tak natiahli sériu bez prehry na päť zápasov.

Hlasy po zápase

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Gratulujem našim hráčom k zaslúženému víťazstvu. Šance sme mali už v prvom polčase, najmä Hošekov pokus, keď preloboval bránku, volal po góle. Veľmi dobre fungovala obrana, súpera sme nepustili do vážnejšej šance. Naša záloha hrala veľmi dobre, najmä Micherda a som rád, že sme zapracovali aj mladých hráčov Grešáka a Kraľoviča."

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: "Prešovu sme dnes podali pomocnú ruku. V prvom rade však chcem povedať, že hrať futbal na takomto teréne bolo nedôstojné. Je to zväzový štadión, no na ihrisku v takomto stave sa nedal hrať futbal. V prvom polčase sme boli lepší, no druhý je pre mňa sklamaním. O výsledku rozhodla jedna strela na bránku."

1. FC Tatran Prešov - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

Gól: 86. Gatarič.

ŽK: 53. Micherda, 65. A. Leško, 90.+Streňo - 20. D. Pleva, 49. Horník, 67. Ewerton Paixao DaSilva, ČK: 76. D. Pleva (Zlaté Moravce-Vráble) po druhej ŽK, rozhodovali: A. Somoláni - Lieskovský, Špivák, 167 divákov

Prešov: P. Lukáč - Grešák (78. Gatarič), Micherda, Prikryl, Petko - Dzurík, D. Keresteš, Sedlák, P. Katona (46. Streňo)- Hošek, Kraľovič (63. A. Leško).

Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - Pintér, Horník, Cleber Silva Nascimento (61. Ewerton Paixao Da Silva), Chren -Orávik (79. Kotula), Bariš, D. Pleva, O. Šašinka - Harba(73. Bartolomeu), Ľ. Urgela.