Bruno Butorac. (Autor: tasr)
Ján Leško|27. apr 2018 o 00:00

Vo vyraďovacej časti Slovnaft Handball Extraligy sa črtajú možní finalisti.

PREŠOV. Vo vyraďovacej časti Slovnaft Handball Extraligy sa po dvoch semifinálových súbojoch črtajú možní finalisti.

Bližšie k postupu má predovšetkým obhajca majstrovského titulu Tatran Prešov, ktorý po dvoch presvedčivých výhrach nad HKM Šaľa má v sobotu semifinálový mečbal v TATRAN handball arene (o 18. hodine).

Dva nula vedú na zápasy v semifinálovej sérii aj Topoľčany nad Považskou Bystricou, tretí zápas sa ale hrá na Považí.

Favorit víťazne znovu dvojciferne

Tatran Prešov zvládol prvé semifinálové súboje so Šaľou (hrané na tri výhry), hlavne čo do výsledkov, ozaj majstrovsky.

Doma zvíťazil nad svojím súperom 41:19, na jeho pôde uspel opäť dvojciferným gólovým rozdielom po výsledku 34:23.

Obidva doterajšie semifinálové play–off súboje mali však aj iného spoločného menovateľa. V oboch boli začiatky stretnutí celkom vyrovnané.

V THA sa hostia držali, po štvrťhodine dokonca o gól vyhrávali. Zakrátko ale Tatran zabral, skóre zvyšoval až prekročil pred záverom štyridsaťgólovú métu.

Aj v odvete hostia viedli, avšak tentoraz len dvakrát 1:0 a 2:1. Prešov znovu napriahol k očakávanej výhre po štvrťhodine.

Zo stavu 7:8 odskočil domácim na 7:11 a po prestávke už na ihrisku suverénne dominoval, v 55. minúte viedol 32:19.

Gratulácia do vlastných radov

„Blahoželám celému nášmu tímu k tomuto víťazstvu,“ adresoval gratuláciu do vlastných radov po zápase v Šali autor šiestich prešovských gólov, chorvátsky legionár Bruno Butorac. „Šaľa sa zo začiatku znova dobre držala. Postupne, hlavne však po prestávke, zlepšili sme hru v obrane, súpera prevyšovali v agresivite a lepšie to bolo už aj v našich útočných činnostiach. Tak sme sa od domácich gólovo odlepili a zápas s prehľadom vyhrali. Teraz už naše pohľady smerujú k tretiemu zápasu, všetci veríme, že víťaznému. Radi by sme boli, ak by na ceste do finále nás prišlo povzbudiť čo najviac fanúšikov.“