O prehre Giraltoviec rozhodol vlastný gól

Oficiálna lopta pre MS 2018.
Oficiálna lopta pre MS 2018. (Autor: TASR/AP)
Miroslav Deutsch|29. apr 2018 o 18:56

Lipany sú stále v hre o treťoligové prvenstvo.

GIRALTOVCE. Futbalisti MFK Slovan Giraltovce prežívajú neľahké obdobie, keď majú za sebou aprílovú sériu piatich prehier v rade a doma vyhrali naposledy ešte 2. 9. 2017 so Š.Michaľanmi 1:0.

Proti silným Lipanom vyrukoval Slovan s defenzívnou taktikou spojenou s veľkou bojovnosťou, čo narobilo súperovi nečakané problémy.

Hostia mali hru pod kontrolou, rozdiel v držaní lopty bol veľký, ale do vyložených šancí sa nedostávali. Ich útočné akcie vždy uviazli v pavučine domácej defenzívy.

Giraltovčania vypojili z hry špílmachra Odevy Janiča a tým spôsobili v radoch súpera chvíľami až bezradnosť v ofenzíve.

Tieto taktické manévre trvali takmer hodinu a na trávniku sa nič zaujímavé nedialo.

Rozhodol vlastný gól

Tréner hostí E. Jacko na vývoj zápasu v prestávke zareagoval a striedaním oživil hru svojho tímu.

V 55. minúte prišiel rozhodujúci moment stretnutia. Dlugoš uvoľnil na pravej strane Kamenca a ten poslal loptu pred bránku domácich.

Stopér Slovana Furmánek ju však zasiahol tak nešťastne, že skončila za chrbtom bezmocného Oravca.

Tento okamih zatriasol hlavne psychikou domácich futbalistov. Svoje defenzívne poňatie nedokázali preladiť na ofenzívne a vyrovnanie nepriniesli ani tri rohové kopy v nadstavenom čase.

Lipany hrali svoju hru až do konca a tri body uhájili bez väčších problémov. Zaujímavejšia ako samotný súboj tak bola pozápasová tlačovka.

Hlasy po zápase

Emil Jacko (Lipany): „Chceli sme vyhrať a, chválabohu, sa to aj podarilo. Nehrali sme podľa mojich predstáv. Nátlakovou hrou sme mali domácich prinútiť k chybám, ale nestalo sa tak. Rozhodnúť sme chceli už do prestávky, ale húževnatý súper bol proti. Vyloženú šancu sme si prakticky nevypracovali a preto som musel do druhého polčasu niečo zmeniť. Blaško to potom rozhýbal, ožili sme a prišiel rozhodujúci gól. Aj keď to bol vlastenec, celá akcia cez Dlugoša a Kamenca bola ukážková. Boli sme trpezliví a dosiahli sme, podľa mňa, zaslúžené víťazstvo. Čaká nás ťažký týždeň, keď hráme v utorok v Košiciach a potom doma proti Bardejovskej Novej Vsi. Preto som šetril troch hráčov a verím, že to všetko zvládneme k spokojnosti.“

Patrik Partila (Giraltovce): „Pre náš mladý tím to bol veľmi náročný súboj a dobrá škola zároveň. Treba si uvedomiť, že nám v zime odišlo sedem hráčov a nahradili sme ich vlastnými odchovancami. Náš dnešný vekový priemer bol 21 rokov a v základnej zostave bolo šesť futbalistov do 20 rokov. Preto nám dnes proti kvalitnému súperovi chýbali najmä skúsenosti. Chlapci podali zodpovedný a bojovný výkon. V defenzíve sme boli výborní a o našej prehre rozhodol náhodný vlastný gól nášho mladého stopéra, ktorý patril k najlepším na ihrisku. K bodu sme mali veľmi blízko a som presvedčený, že hostia by nedali gól ani do večera. Remíza by bola preto spravodlivejšia. Verím, že s takým prístupom prerušíme sériu nepriaznivých výsledkov už v utorok so Sabinovom. Čaká nás zápas jari.“