PREŠOV. Technické služby mesta Prešov v súčasnosti využívajú na ručné triedenie odpadu svojich pracovníkov spolu so zamestnancami externej firmy.
Radnica predložila na zastupiteľstvo návrh na podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na dotrieďovaciu linku, ktorá by túto prácu nahradila.
Mesto by sa malo na projekte finančne podieľať sumou 400-tisíc eur.
Viacerým poslancom sa to však zdalo neefektívne.
Dotrieďovacia linka neprešla
Poslanci mestského zastupiteľstva na poslednom zasadnutí schvaľovali viaceré návrhy na podanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky. Zo siedmich prešlo napokon len šesť návrhov.
Schválené projekty na podanie žiadostí boli zamerané na energetický manažment mesta Prešov, ďalšie tri sa týkali revitalizácie verejných priestranstiev a posledné dva rekonštrukcie hasičskej zbrojnice a telocvične na Bajkalskej ulici.
Jediným projektom, ktorý cez zastupiteľstvo neprešiel, bola žiadosť o dotrieďovaciu linku na vytriedené zložky komunálnych odpadov.
Celková hodnota projektu sa pohybuje vo výške približne 700-tisíc eur bez DPH.
Mesto by sa pri schválení projektu zaviazalo dofinancovať projekt sumou takmer 390-tisíc eur, čo sa nepozdávalo viacerým poslancom.
Dotrieďujú ručne
Technické služby mesta Prešov v súčasnosti využívajú dve malé triediace linky, ktoré sú projektované na menšie množstvá odpadov.
Podľa riaditeľa technických služieb je podstatná časť nákladov spojená práve s ručným dotrieďovaním, ktoré zabezpečujú pracovníci technických služieb spolu s externou firmou.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári