Na snímke vľavo Lukáš Micherda (1. FC Tatran Prešov) a vpravo Ronaldo Chacón (FK Senica). (Autor: TASR/Martin Palkovič)
TASR|12. máj 2018 o 20:10

Futbalistom 1. FC Tatran Prešov remíza v Senici na záchranu nestačí.

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov 0:0, 12.5.2018: fotogaléria

14.5.2018

SENICA/PREŠOV. Futbalisti 1. FC Tatran Prešov vypadli z Fortuna ligy a v nasledujúcej sezóne budú hrať iba v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

Rozhodla o tom ich remíza v sobotňajšom zápase predposledného 9. kola nadstavbovej časti FL v skupine o udržanie na ihrisku Senice 0:0.

Po nej majú na poslednom mieste tabuľky na Záhorákov manko troch bodov a horšie vzájomné zápasy.

Najstarší slovenský klub vypadol z ligy tretíkrát po rokoch 2002 a 2013. Senica bude hrať baráž o účasť v najvyššej súťaži.

Hostia začali aktívnejšie

Vo veľmi dôležitom súboji o záchranu pricestoval na Záhorie 12. celok tabuľky Tatran Prešov.

Dve hodiny pred stretnutím sa v Senici spustil prudký lejak s krupobitím a zápas sa odohral na veľmi šmykľavom teréne.

Do zápasu vstúpili o niečo aktívnejšie hostia, ale do zakončenia sa nedostali. Prvýkrát skúšal šťastie na domácej strane v 9. minúte Castaňeda, jeho strelu brankár kryl.

Hostia nepríjemne pohrozili v 22. minúte, kedy Gataričovu strelu s námahou vyrážal Holec. Hra sa postupne vyrovnala a loptu na svojich kopačkách držali viac Záhoráci.

V 35. minúte po Luptákovej prihrávke krásne vystrelil Chacón, lopta letela tesne vedľa ľavej šibenice.

Strelecké šťastie pokúšal Castaňeda, tentoraz z priameho kopu v 41. minúte, no lopta letela tesne vedľa.

Záhorákom stačila remíza

Šachová partia pokračovala aj v druhom polčase. Obe mužstvá si dokázali vypracovať gólové šance, avšak strelci nemali obuté strelecké kopačky.

V 48. minúte po priamom kope hostí jemne tečoval loptu hlavou Luberda, Holec bol na svojom mieste. Potom mala Senica silnú 10-minútovku, v ktorej sa dostala do troch šanci.

Najskôr Casteňeda mieril vedľa, rovnako si počínal tento hráč o dve minúty neskôr. Obrovskú možnosť na otvorenie skóre mal kapitán domácich Ranko, keď sa ocitol sám pred brankárom Lukáčom, no ten výborným vybehnutím šancu zmaril.

Potom prežili klinickú smrť aj Záhoráci pri šanciach Prešova. V 64. minúte Gataričov vokej spoza pokutového územia letel tesne vedľa.

Najväčšiu možnosť na gól mal v 67. minúte Hošek, Seničanov výborným zákrokom podržal brankár Holec.

V nervóznom závere, keď sa nastavovalo až 6 minút, už gól nepadol, hoci k nemu mal blízko striedajúci Seničan Krč.

V náročnom stretnutí sa zrodila bezgólová remíza, ktorá stačila Záhorákom na udržanie si barážovej priečky.

Povedali po zápase

Ton Caanen, tréner Senice: "Na začiatok by som chcel vyjadriť sympatie Prešovu. Počasie ovplyvnilo zo začiatku hru, začali sme nervózne. Druhú časť prvého polčasu sa naša hra zlepšila, začali sme viac kombinovať. Bohužiaľ, poslednú šancu v prvom polčase sme nepremenili, ale do kabíny sme išli s dobrým pocitom. Druhá časť zápasu bola typická pre dva kluby, ktoré bojujú o záchranu, dopadlo to nakoniec férovo výsledkom 0:0. Nakoniec by som sa chcel poďakovať našim fanúšikom, ktorí dnes prišli a bolo ich počuť. Je to veľká pomoc a veľká podpora pre celý náš tím."

Anton Mišovec, tréner Prešova: "Zo zápasu som sklamaný, pretože sme nesplnili cieľ tohoto zápasu, chceli sme tu vyhrať. Takticky sme boli dobre pripravení, najsilnejších hráčov súpera sme do šance nepustili. V prvom polčase sme mali viac z hry a lepšie príležitosti, no nepremenili sme ich. Bohužiaľ sme nedokázali streliť gól a to sa nám stalo už v niekoľkých remízových zápasoch, preto sme nevyhrali."

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov 0:0

Góly: Rozhodovali: Pavlík - D. Hrčka, Hrmo,

ŽK: Ranko, Chacón, Lupták - Luberda, Prikryl, Udeh,

891 divákov

Senica: Holec - Ranko, Práznovský, Villarraga - Herrera, Zezinho, Cuadros (66. Krč), Lupták, Richtárech - Castaňeda (89. Podhorin), Chacón (81. Vaščák)

Prešov: Lukáč - Bartek, Luberda, Prikryl, Petko - Micherda, Dzurík (85. Udeh) - Gatarić, Katona (65. Leško), Kraľovič (82. Dupkala) - Hošek.