Prešov sa s ligou lúčil výhrou nad Michalovcami

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|19. máj 2018 o 18:55

Tatran opúšťa najvyššiu súťaž, Zemplínčania skončili ôsmi.

POPRAD. V záverečnom 10. kole nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy v skupine o udržanie sa hralo východniarske derby.

Už zostupujúci Prešov hosti na popradskom ihrisku Michalovčanov a s najvyššou súťažou sa rozlúčil výhrou.

Vedenie z penalty

Prvý polčas priniesol svižný futbal s viacerými zaujímavými situáciami. Už v 2. minúte hlavičkoval domáci Luberda, ale nebol úspešný.

Po prvej desaťminútovke sa k ofenzíve dostali aj Michalovčania, ale ani Kolesár či Kurminowski nedoviedli svoje akcie do gólového konca.

Prešov mohol skórovať v 30. minúte a hoci Leško v sľubnej šanci nepochodil, o šesť minút išli Prešovčania predsa len do vedenia.

Po ruke v pokutovom území v podaní michalovského hráča premenil pokutový kop Jakub Bartek - 1:0.

Po vyrovnaní rozhodol Streňo

Hostia siahli v prestávke k dvojitému striedaniu a tento krok priniesol želaný efekt už po troch minútach. Pokus striedajúceho Bragina usmernil do prešovskej bránky Kurminowski - 1:1.

Prešovčania sa však chceli s najvyššou súťažou rozlúčiť víťazstvom a k nemu ich v 67. minúte priblížil Streňo. V rýchlom brejku si zasekol obrancu a prestrelil Bieszczada - 2:1.

V ďalšom priebehu tempo hry upadlo a príležitostí na skórovanie bolo minimum.

Michalovčania sa snažili viac kombinovať, no zo svojho tlaku už nedokázali vyrovnať. Prešovčania sa tak s Fortuna ligou rozlúčili víťazstvom.

Hlasy po zápase

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Chlapci k tomu pristúpili veľmi zodpovedne. Ukázali charakter i morálku. Už v prvom polčase sme mali niekoľko šancí, napokon sme dali gól až z penalty. V úvode druhého polčasu sme spravili viacero chýb v strede ihriska a súper vyrovnal. Po viacerých remízových zápasoch sme dali víťazný gól konečne my. Síce zostupujeme do druhej ligy, no myslím si, že mnoho hráčov, najmä mladých má potenciál do budúcna."

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Myslím si, že máme za sebou celkom úspešnú sezónu. Dnešný zápas nám síce nevyšiel, ale chlapci sa výkonnostne posunuli. Priznám sa, že taký bodový zisk sme pred sezónou nečakali a teší nás to."

1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 36. Bartek (11 m), 67. Streňo - 48. Kurminowski.

ŽK: 65. Streňo, 77. Petko, 90. Slančík - 23.Šimčák, 40. P. Kolesár, rozhodovali: Dohál - D. Poláček,Barenčík, 189 divákov.

Prešov: Slančík - Bartek (71. Múdry), Luberda, Prikryl,Petko - Dzurík - A. Leško (73. Trapanovski), Micherda,Kraľovič - Streňo (82. Hošek), D. Keresteš.

Michalovce: Bieszczad - I. Žofčák (46. Bragin), Kavka, J.Carrillo, Šimčák - A. Antonov (71. Begala) - Turík,Koscelník, P. Kolesár (46. Šosták), Niši - Kurminowski.