Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: SITA)
Juraj Ščerbík|29. máj 2018 o 00:00

Zdá sa, že najlepšie postupové postavenie majú vedúce Lipany.

BARDEJOV/GIRALTOVCE. V 27. kole skupinovej fázy 3. futbalovej ligy v sobotu 26. 5. odohrali tri zápasy, ktoré mali čo povedať o postupujúcom do 2. ligy.

Azda najzaujímavejší bol duel v Stropkove.

Domáca Tesla nakoniec prehrala s lídrom tabuľky z Lipian. Kľúčový moment sa odohral po 70. minúte. Vysočan poslal Odevu do vedenia.

Lenže o päť minút domáci Varga uvidel od rozhodcu Liptáka červenú kartu. Bolo to za hrubé napadnutie súpera. Udrel lakťom neprimeranou intenzitou do oblasti hrude domáceho Dlugoša.

Farma Partizána sa vytiahla

Na konci tabuľky už s takmer istotou sa zo súťažou lúčia Sabinov a Svit. Nad nimi sú futbalisti od Tople.

Giraltovce a Bardejovská Nová Ves sa usilujú o 13. miesto v tabuľke. Slovanu sa naďalej nedarí a tentoraz prehral so Svidníkom rozdielom triedy 0:5.

Farma Partizána Bardejov zasadila domácim rozhodujúce údery už do polčasu.

Tri góly zaznamenali Sova, Paňko a Košč.

V závere zápasu pridal gól Didik a svoj druhý gól zaznamenal Sova. Na ihrisku druhého v tabuľke s postupovými ambíciami Vranova nad Topľou videli diváci sedem gólov. Potrápili sa s Plavnicou po výsledku 4:3.

V nedeľu 27. mája odohrali zvyšné zápasy kola. Mužstvá ešte odohrajú tri duely, každý bude hrať o deväť bodov.

Pobijú sa ešte doma s Prešovom B, v Krompachoch a s Šarišskými Michaľanmi.

Na druhom a treťom mieste sú Vranov nad Topľou a Stropkov, ktorí strácajú zhodne len štyri body.