Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

Bardejovčanky tvrdia, že o titul ich obrali

Klub podal podnet na prešetrenie verdiktov v zápase so Slovanom.

Rozhodujúci duel v Bratislave.Rozhodujúci duel v Bratislave.(Zdroj: FB ŠK Slovan Bratislava ženy)

BARDEJOV. V rozhodujúcom zápase o majstrovský titul v prvej futbalovej lige žien dovtedy neporazený Partizán Bardejov v Bratislave prehral s domácim Slovanom 0:1.

Po zápase panovala v klube obrovská frustrácia, najmä z rozhodnutí arbitrov, ktorými údajne Šarišanky o zlato prišli.

Futbalistkám Bardejova by na titul stačila aj remíza (alebo i prehra o gól, ale okrem výsledku 1:0), no Partizánky chceli aj osemnásty zápas v sezóne doviesť do úspešného konca.

V zápase o všetko mali dievčatá z východu Slovenska titul na dosah, po záverečnom hvizde im ostali oči pre plač.

Neuznaný zásah a vylúčenie

V úvode boli aktívnejšie Bardejovčanky, no postupne sa hra vyrovnala. V devätnástej minúte zaútočili domáce, no šancu Hollej brankárka Mochnacká zlikvidovala.

O štyri minúty sa slovanistky tešili, keď skóre otvorila Koleničková. Prvý zlom v dueli nastal v 51. minúte, keď po štandardke sa hlavičkou presadila Dimitrijević a vyrovnala na 1:1.

Na strane hostí vypukla obrovská radosť, ktorá však trvala krátko, keďže asistent rozhodcu odmával postavenie mimo hry, ktoré videl asi len on sám.

Ďalšia rana prišla o deväť minút, keď rozhodca hráčke Bardejova Lemešovej udelil druhú žltú kartu.

Tréner Čekan: Strelili sme regulárny gól

Tréner Bardejova Ľubomír Čekan po zápase netajil sklamanie.

„Najviac ma mrzí, že sme strelili regulárny gól a napriek tomu titul nemáme. Bol to zápas o jednom góle a aj keď sme ho dali, neplatil. Slovan má titul. Hrali sme v oslabení a ukázalo sa, že naša kondičná stránka je dobrá. Dievčatá do posledných chvíľ bojovali, vytvorili sme si šance, dali sme aj gól…”

Kuľka cíti veľkú krivdu

Koordinátor ženského futbalu v Bardejove, František Kuľka, po stretnutí len ťažko hľadal správne slová.

„Nie som ten typ, ktorý by si robil z vecí ťažkú hlavu. Dokážem si v sebe rýchlo upratať a isté veci skrátka filtrujem,“ uviedol.

Ako však dodal, po zápase v Bratislave cíti obrovskú frustráciu.

„Zároveň aj krivdu zo zmarenia aktivít smerujúcich k dosiahnutiu nášho cieľa. Vo vedení klubu sme sa preto v utorok rozhodli, že podáme podnet na komisiu o prešetrenie dvoch rozhodnutí rozhodcov, ktoré významným spôsobom ovplyvnili tento zápas – neuznaný gól pre ofsajd a vylúčenie našej hráčky. Čo si od toho sľubujem? Ja osobne nič, ale dievčatám chcem týmto dokázať, že to, čo robili celý rok, ako na sebe dreli aj v nepriaznivom počasí, malo zmysel. Výsledok to nezmení. Čo by ale bolo treba zmeniť, sú „náhody“. Tých náhod v našich vzájomných zápasoch, či je to už u nás doma alebo v Bratislave, je už aj na mňa akosi priveľa,“ priznal Kuľka.

Na záver ešte doplnil: „Až do včerajška som nedokázal pochopiť, čo všetko sa musí stať a môže byť za tým, že sa klub rozhodne administratívnym spôsobom kompetentných osôb zamedziť v pokračovaní futbalu na úrovni 1. ligy tak, ako to v krátkej minulosti urobili predstavitelia mužov Spartaka Myjava. Nepoznal som takýto pocit. Až do včerajška. Neprajem ho zažiť nikomu.“