Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Vranov začal chybou, ale odčinil ju a zdolal Giraltovce

Postupová nádej ešte žije.

(Zdroj: Jozef Kopčo)

VRANOV NAD TOPĽOU. Vranov na domácom trávniku v 28. kole 3. ligy napokon nezaváhal a porazil Giraltovce 2:1.

Vranov sa do svojho súpera pustil od úvodu zápasu. Domáci boli viac na lopte a boli lepším mužstvom, ale aj tak inkasovali ako prví.

Prečítajte si tiež: III. liga: Lipany doma tesne zdolali prešovské béčko Čítajte

Kokočák posielal Digoňa v 10. minúte oblúčikom do šance, no brankár Giraltoviec včasným vybehnutím zabránil šanci a naopak, založil útočnú akciu.

Jeho vysoký nákop podletel jeden z domácich obrancov. Loptu si prevzal hráč hostí, ktorý vysunul za obranu svojho spoluhráča Pankucha a ten z jemného uhla šestnástky prestrelil domáceho brankára 0:1. V 21. minúte musel Vranov vynútené striedať.

Do hry sa dostal Kulich, ktorý oživil hru svojho mužstva, no prvý polčas viac gólov nepriniesol.

Druhý polčas začali domáci aktívne, šanca striedala šancu, no gól prišiel až v 55. minúte. Milan Lukáč poslal krásnu loptu za obranu pre Patrika Košudu, ten sa zbavil obrancov súpera a odcentroval do šestnástky, kde sa lopta dostala až ku Digoňovi a ten pohodlne poslal loptu za chrbát brankára 1:1.

V druhom polčase Vranov svojho súpera do ničoho nepustil a bolo len otázkou času, kedy sa dostane do vedenia. A prišlo to.

V 67. minúte poslal Kulich nádhernú prihrávku za obranu pre Patrika Košudu, ktorý si loptu výborne spracoval, zbavil sa obrancu a prestrelil brankára hostí. Po zvyšok zápasu si Vranov vypracoval zopár nádejných šancí, no tie ostali bez gólu.

Hodnotenie zápasu

Peter Košuda, tréner MFK Vranov: „Ako v minulom zápase, tak aj v tom proti Giraltovciam sme začali chybou v obrane, kde sme podbehli loptu, z čoho sme aj dostali gól. Po inkasovanom góle sa ťažšie hrá. Súper bol motivovaný a zatvoril celú obranu, z čoho sa ťažko presadzuje. V druhom polčase sme boli jednoznačne lepší a diktovali sme tempo hry. Po príchode na ihrisko oživil hru ešte viac Kulich. Pri výkope brankára sme hneď získavali lopty. Opäť sa ukázala sila kolektívu. Ťažko sa hrá, keď inkasujeme prvý gól a preto musíme popracovať na koncentrácii. Nemôžeme začínať zápas inkasovaným gólom, lebo nie vždy sa nám môže podariť otočiť. Niektoré akcie sme mohli riešiť lepšie a dať viac gólov, no chvalabohu za výhru 2:1.“

Matúš Digoň, strelec jedného gólu a najlepší hráč MFK Vranov: „Pri mojom góle som si zbehol do šestnástky. Patrik Košuda si výborne poradil so súperovými hráčmi a poslal mi výbornú loptu na päťku, kde som ostal sám a skúsil som to na zadnú tyčku, keďže na prednej by to mal brankár chytať. Som rád, že to vyšlo. Úvod zápasu bol podobný ako ten proti Plavnici, musíme na tom popracovať, aby sme nedostávali zbytočné góly. Súper raz prejde cez našu polovičku a hneď dá gól a na tom trpíme. Ťažko sa potom hrá súperovi, ktorý sa postaví pred šestnástku a odkopuje loptu, kde je otočený. Klobúk dole pred chlapcami, že sme to opäť otočili. Čakal som, že zápas bude jednoduchší. Giraltovce zabojovali, dali gól a chceli hrať.“