PREŠOV. Zanedbaný a počmáraný múr na Okružnej ulici dlhodobo vytváral neestetický dojem v širšom centre mesta.
Od minulého roku začali na ňom pribúdať maľby prešovských historických pamiatok.
Tento rok pokračujú a na múre už pribudla ďalšia. Počas leta sa bude vo veľkom pracovať.
Na múre pribudol Solivar

Občianske združenie J.D. – Galéria J.L dostalo od mesta prenájom zanedbaného múru na Okružnej ulici v Prešove.
Po viacerých byrokratických prekážkach sa im podarilo minulý rok vytvoriť na múre dve maľby, čo sa stretlo s pozitívnym ohlasom Prešovčanov.
Prvým dielom bolo zobrazenie Korčuliarskeho pavilónu spolu s Mlynským jarkom a po ňom nasledovala podobizeň kostola sv. Mikuláša ešte s barokovou strechou pred veľkým požiarom.
Tie sú v súčasnosti vo večerných hodinách aj osvetlené.
Maľby vytvoril maliar a reštaurátor Daniel Hlavka, ktorý vo svojej práci pokračuje aj tento rok na ďalších plochách.
Počas posledných týždňov už vznikla nová maľba.
„Je to starý Solivar aj s okolitými budovami. Táto maľba trvala dlhšie a robil som ju asi 10 až 12 dní a pomaličky pokračujeme ďalej,“ povedal Hlavka.
Už vzniká nová maľba
Umelec v nákresoch starých podobizní Prešova pokračuje aj na ďalších plochách počmáraného múru.
Nová maľba už má rozvrhnutý nákres a v najbližšom období sa začne so samotným maľovaním.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári