Šachový Prešov Open vyhral Orosi

(Autor: tasr)
Ján Jacoš|8. aug 2018 o 00:00

Darilo sa aj Prešovčanke Ivane Sedlákovej.

PREŠOV. Na 11. ročníku medzinárodného šachového turnaja Prešov Open zvíťazil Peter Orosi (Doprastav Bratislava) – zo siedmich možných získal šesť bodov.

Druhým miestom prekvapil iba pätnásťročný krakovský šachista Warchol, organizátorov na čele s Jaroslavom Bánocim potešila i početná účasť šachistiek.

Darilo sa aj Prešovčanke Ivane Sedlákovej (Slávia PU Prešov), ktorej medzi šachistkami patrila tretia priečka za štyri body – v celkovom hodnotení devätnásta, druhá bola Jekaterina Nikanová (Bielorusko) – získala päť bodov a absolútnom poradí dosiahla ôsme miesto.

Dominika Ferková, ktorá nedávno získala titul majsterky Slovenska, sa stala aj šampiónkou Prešovského kraja.

Bardejovská šachistka bude Slovensko reprezentovať na septembrovej šachovej olympiáde v Gruzínsku. Vydarený turnaj, na ktorom štartovalo 72 šachistov a šachistiek z Poľska, Česka, Francúzska, Ruska, Bieloruska a zo Slovenska, pripravil Prvý šachový klub Prešov.

Hralo sa švajčiarskym systémom na sedem kôl. Spestrením bol obľúbený turnaj v bleskovom šachu – vyhral ho medzinárodný veľmajster Mikuláš Maník (Prakovce).

Celkové poradie: 1. Peter Orosi (Doprastav Bratislava) 6 bodov, 2. Bartosz Warchol (Poľsko) 5,5, 3. Theo Ciccoli (Francúzsko) 5,5, 4. Miroslav Kocian (Česko) 5,5, 5. Dominika Ferková (BŠK Bardejov) 5, 6. Jakub Kovaľ (Pšk Tatran Dason Ism Prešov) 5.