Šláger vyšiel gólovo aj bodovo pre Vranov. Košičania sú sklamaní

Boris Gáll (prvý zľava) v druhom polčase prekonal brankára Vranova.
Boris Gáll (prvý zľava) v druhom polčase prekonal brankára Vranova. (Autor: Jaroslav Glovičko)
Jaroslav Glovičko|12. aug 2018 o 17:50

Fanúšikovia videli rušný futbal, ktorému nechýbalo nasadenie.

VRANOV. V tomto kalendárnom roku sa košickému klubu či už pod hlavičkou FK Košice, či FC Košice nedarí proti celku z Vranova.

Na jar v Čermeli s týmto celkom prehrali 1:3 a v jesennom šlágri na jeho trávniku 1:2.

Treťoligová sezóna sa len rozbieha, no už teraz môžeme povedať, že o post lídra bude bojovať plece pri pleci dvojica celkov FC Košice a Vranov.

Potvrdilo to aj sobotňajšie stretnutie, ktoré sa hralo pred viac ako 1 000 divákmi.

Na tretiu ligu výrazná kulisa a fanúšik videl rušný futbal, ktorému nechýbalo nasadenie, emócie a hlavne gólové korenie.

Strelecký účet otvorili domáci gólom do šatne

Košičania cestovali na súboj v dobrej nálade, keď na svojom konte mali štyri víťazstvá.

Dve v Slovnaft cupe a rovnaký počet z ligy, pričom v týchto dueloch neinkasovali ani gól.

Podobne aj súper v lige neinkasoval a bolo len otázkou času, ktorý z celkov prvý inkasuje.

V prvej polhodine ani jedno mužstvo toho neukázalo smerom dopredu veľa.

Hralo sa opatrne a nik nechcel urobiť chybu, zbytočne inkasovať a posadiť súpera na koňa.

Aj preto sa hralo viac medzi šestnástkami a obaja gólmani si s centrovanými loptami poradili.

Niečo viac ako päť minút pred koncom polčasu sa predsa len rozvlnila sieť za chrbtom Pulena.

Ten sa síce natiahol, ako sa dalo, ale na umiestnenú strelu Mihoka k ľavej žrdi nedočiahol.

Po zmene strán sa Košičania pustili do súpera s väčšou vervou, mali niekoľko príležitostí skórovať, avšak udrelo na druhej strane.

Po štandardnej situácii hlavou zblízka pridal druhý gól kapitán Babjak.

Ten sa stal zároveň aj smutným hrdinom, keď po druhej žltej karte išiel predčasne pod sprchy.

Košičania zo štandardky vykresali iskierku nádeje, keď strelu Kisa brankár Makó vyrazil pred seba a Gáll znížil na 1:2.

Lenže ani on duel nedohral, lebo po faule na Kulicha videl dvadsať minút pred koncom zápasu červenú kartu.

„Tesne po zápase ešte pretrvávajú emócie, ale zápas mal presne to, čo sme očakávali s Romanom Lazúrom. Divácky aj hráčsky náboj, kvalitu na trávniku. Pokiaľ by bolo viac takýchto stretnutí, tak by to bolo na prospech súťaži. Oba celky majú vo svojich stredoch dobrých hráčov a bolo to vidieť aj na výkonoch. Hostia vyčkávali na svoju šancu, chceli hrať na rýchle protiútoky, ale vďaka dobrej defenzíve celého mužstva sme im to nedovolili. Reagovali sme na výsledok a duel bol pre nás náročný po taktickej aj mentálnej stránke. Okrem gólov boli aj dve vylúčenia, a tak si diváci mohli prísť na svoje. Nehralo sa na bezgólovú remízu, padli tri pekné góly. Chceli sme vyhrať ako aj súper, ale mali sme to šťastie a dali sme dva góly. Po takomto výsledku a výkone som samozrejme spokojný,“ zhodnotil duel domáci tréner Peter Košuda.

Rozhodujú maličkosti

Po tesnej prehre neskrývali sklamanie hráči košického FC ani tréner Miroslav Sovič, ktorého vari najviac mrzí vylúčenie Gálla.

Hostia sa nestihli nadýchnuť a zmobilizovať sily na presilovku o jedného hráča.

Aj za rovnovážneho stavu mali niekoľko šancí vyrovnať, no mohli aj inkasovať.

„Naše vzájomné stretnutia sú otvorené a Vranov má dobré mužstvo. Aj preto rozhodujú maličkosti, ktoré treba zrealizovať čo najlepšie. Nevyužili sme jednu do prestávky ani po zmene strán. Vranov nie je súper, že vám dovolí si vypracovať päť šancí. Aj preto tu jednu či dve musíme premeniť. Nevyšlo to a rozhodlo, že sme vyšli bodovo naprázdno. Sezóna je dlhá, prehrali sme jednu bitku a nie celú vojnu,“ snaží sa byť nad vecou lodivod FC Košice M. Sovič.

Domov»Sportnet na východe»Šláger vyšiel gólovo aj bodovo pre Vranov. Košičania sú sklamaní