Prešovčania pod Dubňom neuspeli

Ilustračné foto. (Autor: Daniel Stehlík/Cvak.sk)
Sportnet|21. aug 2018 o 00:00

Futbalový Tatran podľahol žilinskému béčku.

ŽILINA. Už od úvodu sa pod Dubňom hral svižný futbal. Ako prví mohli otvoriť skóre Prešovčania.

V 5. minúte po Micovčákovom centri mal gól na kopačke Strachan, ale centrovanú loptu zo sľubnej šance netrafil.

Už o minútu sa dostal Tatran opäť do gólovej šance, ale Hošek z malého vápna neskóroval v stopercentnej šanci.

Postupom času sa hra vyrovnala a hralo sa prevažne medzi šestnástkami.

Obrana Prešova sa musela mať stále na pozore, keďže domáci mali rýchly prechod do útoku a pomaličky sa dostávali do tempa.

V 29. minúte sa dostal do vyloženej šance domáci Kopas, ale jeho krížna strela iba lízala ľavú žrď Lukáčovej brány.

O tri minúty si už ale diváci zakričali gól, keď po Majdánovom milimetrovom centri hlavičkoval Gerebenits, ale brankár Lukáč jeho loptu vyškriabal na ľavú žrď.

Žilinčania svoj tlak stupňovali a gólovo sa dočkali v 36. minúte. Z hranice šestnástky to napriahol Tevzadze a jeho delovka skončila za chrbtom Lukáča 1:0.

Tatran po góle akoby ožil a so Žilinou si robil čo chcel. V 45.minúte to nádherne skúšal Ľuberda, ale vyznamenal sa domáci brankár.

V nastavenom čase prvého polčasu spálil ďalšiu tutovku Tatrana Strachan, keď sa pekne dostal za obranu domácich, ale zoči-voči Petrášovi neuspel.

Začiatkom druhého polčasu mohla Žilina svoje vedenie zvýšiť v 48. minúte, ale Gombošovu strelu Lukáč bravúrne chytil. Už ale o tri minúty to domácim vyšlo, keď po Ďurišovom centri Gerebenits nezaváhal a zvýšil pohodlne na 2:0.

Žilinčania sa dostali na koňa a zovreli Tatran na jeho polovici. Nebyť Lukáča v bráne, tak Žilina mohla v nasledujúcich desiatich minútach skórovať ešte trikrát.

Tatran strácal dych a na ihrisku mali prevahu domáci hráči. V 71. minúte mohol zvýšiť Gerebenits na 3:0, ale opäť tutovku zachránil Lukáč.

V 76. minúte ale rozdúchal iskierku nádeje na dobrý výsledok pre Tatran Adrián Leško, keď prekonal domáceho Petráša v bráne Žiliny – 2:1. V 86. minúte bol vylúčený Miroslav Petko, a tak Tatran v Žiline nemal nárok.

Fakty

MŠK Žilina B - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)

Góly: 36. Tevzadze, 52. Gerebenits - 76. A. Leško ŽK: 48. Tomič, 54. Bichakhchyan, 69. Rusnák - 54. a 86. Petko, 88. Keresteš , ČK: 86. Petko. Rozhodovali: Gemzický - Hrmo, Budáč, divákov: 204.

Zostavy:

MŠK Žilina B: Petráš - Majdan, Moško, Minárik, Tevzade - Bichakhchyan (84. Chríbik), Kopas, Gamboš - Tomič (74. Kovaľ), Gerebenits (60. Rusnák), Ďuriš .

1. FC Tatran Prešov: Lukáč - Micherda, Ľuberda (K), Dzurík, Petko - Maník, Keresteš - Kráľovič (81. Šimko), Strachan (65. A. Leško), Micovčák - Hošek.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 32/2018. V predaji od utorka 21. 8. do pondelka 27. 8.