PREŠOV. Kamióny na novú kruhovú križovatku pri prešovskej autobusovej stanici od jeho otvorenia pred týždňom nemohli pustiť pre čerstvosť asfaltu. Stalo sa tak až v pondelok.
Rekonštrukcia križovatky pri obchodnom dome OBI si vyžiadala počas leta dopravné obmedzenia.

Osobné autá počas opráv spolu s mestskou hromadnou dopravou boli vedené cez bývalé obratisko autobusov.
Pre tranzitnú nákladnú dopravu platilo od mája dočasné presmerovanie po obchádzkových trasách.
Zmeny sa výrazne dotkli najmä obyvateľov sídliska Šváby, kde bola vedená tranzitná doprava v smere z Košíc.
V opačnom smere boli kamióny vedené po Rusínskej ulici s pokračovaním cez Kuzmányho, Masarykovu a ďalej na Košickú ulicu.
Kamióny pustili na novú križovatku
Motoristi spolu s mestskou hromadnou dopravou mohli od tretieho septembra novú kruhovú križovatku využívať napriek tomu, že stavba ešte nie je úplne hotová.

Mesto Prešov od Slovenskej správy ciest dostalo rozhodnutie o predčasnom užívaní nového kruhového objazdu, na ktorom v súčasnosti prebiehajú ešte dokončovacie práce.
Nutné je ešte sprejazdniť vetvu k obchodnému domu Tesco, spolu s dokončením chodníkov a ďalšími úpravami.
Pre tranzitnú dopravu počas minulého týždňa platili aj naďalej značenia obchádzkovej trasy.
Podľa vyjadrenia mesta nebola táto doprava smerovaná na kruhový objazd pre čerstvosť asfaltu.
V pondelok však už obchádzková trasa pre tranzit bola zrušená a kamionisti mohli cez novú kruhovú križovatku prechádzať.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári