Prešovskí hádzanári si vezú z Bieloruska víťazstvo

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|18. sep 2018 o 19:15

V SEHA lige zdolali Meškov Brest o štyri góly.

BREST. Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v 8. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" cenné víťazstvo.

Po sobotňajšom triumfe v Lige majstrov na pôde tureckého Besiktasu 28:22 uspeli aj v utorkovom stretnutí 4. kola na palubovke bieloruského Meškova Brest 32:28 (16:16) a pripravili mu prvú prehru v súťaži.

Vo vyrovnanom I. polčase síce domáci odskočili v 10. min na 5:2, ale o desať minút neskôr po Butoracovom góle prehrávali 9:10.

Aj potom sa oba tímy ešte vystriedali vo vedení, ale na prestávku išli za nerozhodného stavu.

Brest potom v prvej polovici druhého dejstva išiel stále do vedenia, ale Tatran vždy dokázal kontrovať.

Navyše od stavu 21:22 strelil tri góly za sebou a získal náskok, ktorý už do konca duelu nepustil z rúk.

Butorac dal sedem gólov

Najlepším strelcom hostí bol Bruno Butorac, autor 7 presných zásahov.

"Bol to hodinový boj. Od začiatku sme verili, že môžeme odohrať veľmi dobrý zápas a aj v ňom uspieť. Brest je veľmi dobré mužstvo a v prvom polčase sme nemali najlepšiu obranu, dostali sme 16 gólov. V druhom dejstve sme však v defenzíve zahrali oveľa lepšie a na konci nám to prinieslo naše víťazstvo," uviedol prešovský kouč Slavko Goluža.

Jeho zverenci majú po štyroch vystúpeniach vyrovnanú bilanciu dve výhry - dve prehry (obe jednogólové) a v tabuľke sú so ziskom 6 bodov na 5. mieste.

Úradujúci slovenský šampión nastúpi v SEHA League najbližšie v stredu 3. októbra v 5. kole na domácej pôde proti chorvátskemu RK Nexe Našice.

Meškov Brest - Tatran Prešov 28:32 (16:16)

Najviac gólov: Ivič 5, Škurinskij a Poteko po 4, Djukič 4/2- Butorac 7, Lapajne a Číp po 5, Hrstka 5/1

Pok. hody: 6/4 - 3/2, vylúčení: 2 - 4,

rozhodovali:Stojkovič a Nikolič (obaja Srb.),