Giraltovský Jakub Verčimák (v strede) zaznamenal proti Prešovu B čistý hetrik. (Autor: Ladislav Lukáč)
Miroslav Deutsch|23. sep 2018 o 19:00

Po pätnástich mesiacoch Giraltovčania doma opäť dosiahli štvorgólové víťazstvo.

GIRALTOVCE. Futbalisti Giraltoviec mali katastrofálny vstup do súťaže.

Po šiestich zápasoch III. ligy nemali na svojom konte ani bod a dokonca nezaznamenali ani gól.

Potom však vyhrali s Plavnicou i Veľkými Revištiami, a tak chceli tri body aj s rezervou Tatrana Prešov.

Chcel to skúsiť v zahraničí

Priebeh prvého polčasu kvalitného zápasu nenaznačoval také výrazné víťazstvo Slovana.

Hralo sa vo vysokom tempe a obojstranne útočne.

Prvú šancu zmaril Kuriplachovi Oravec už v 4. minúte. O chvíľu sa však radovali zeleno-bieli, keď po úniku Kočiša skóroval hlavou Micovčák.

Giraltovčania sa zo šoku rýchlo otriasli a dirigentskú paličku i osud stretnutia vzal do rúk navrátilec Jakub Verčimák.

Ten neustále hnal spoluhráčov do ofenzívy a vyrovnanie prišlo v 32. minúte, keď Kuriplachovu loptu Oravec bravúrne vyrazil, ale dobiehajúci Sepeši ju vrátil do siete.

Hostia svojou agresívnejšou hrou nenašli pochopenie u hlavného arbitra D. Mana, ktorý im už do prestávky ukázal päť žltých kariet a Vaščákovi aj červenú v 43. minúte.

Ten istý hráč minútu predtým zahral rukou v šestnástke a penaltu Vojta premenil, a to ešte Oravec skvele vychytal štandardku E. Tomka.

Po prestávke to už bola Verčimákova šou.

„Po vyše dvojročnom účinkovaní v Partizáne Bardejov som to chcel skúsiť v zahraničí v českom druholigovom klube 1. SK Prostějov. Týždeň pred ostrým štartom som si natrhol predný stehenný sval a po dlhej liečbe som sa rozhodol pomôcť materskému klubu a dať sa zdravotne do poriadku. V tomto zápase sa mi darilo, ale vôbec to nebolo ľahké. Súper bol nepríjemný, ale ja som bol pokojný a nakoniec som sa presadil aj strelecky. Bol to môj prvý hetrik a ja ďakujem spoluhráčom, boli fantastickí. Sepeši, Kuriplach i Gálik ma našli ideálne a navyše nám brankár Tatrana Oravec vychytal štyri čisté gólové šance a ešte Kuro bombou trafil brvno. Som šťastný,“ opísal svoje pocity 25-ročný stredopoliar Slovana.

Zachránil ich od vyššej prehry

Na druhej strane Prešovčania napriek vysokej prehre nesklamali, ale v oslabení už nedokázali domácim vzdorovať.

Znie to kuriózne, ale ich najlepším hráčom bol brankár Adam Jozef Oravec, ktorý napriek piatim inkasovaným gólom ich zachránil ešte od väčšieho a potupnejšieho debaklu.

„Bol to pre mňa emotívny súboj. Veď len nedávno som dva roky chytal za Slovan a chcel som sa tu ukázať. Protihráčov som dobre poznal a veril som si. Rýchlo sme viedli, čo však naštartovalo domácich, čo nebolo ešte nedávno v tomto tíme častým javom. Nás položilo vylúčenie a tri presné zakončenia Kuba Verčimáka. Tie som napriek veľkej snahe nedokázal zlikvidovať, čo ma veľmi mrzí. Ešte aj Vojta pri penalte zmenil kvôli mne stranu, čo nikdy predtým neurobil,“ skonštatoval po zápase skromne nádejný 19-ročný gólman prešovskej rezervy.

V giraltovskom tábore vládla radosť i spokojnosť.

Nečudo, veď taký dobrý výkon i vysoké víťazstvo tu videli naposledy ešte v júni 2017 s Vranovom nad Topľou (6:2).