Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Pavúková a Harčarufková s hádzanou v Prešove skončili

ŠŠK Prešov zaknihoval prvú výhru v tejto sezóne.

Bývalá kapitánka Katarína Pavúková s trofejou a prvým viceprezidentom SZH P. Palšom. Aktívnu činnosť musela zanechať. Bývalá kapitánka Katarína Pavúková s trofejou a prvým viceprezidentom SZH P. Palšom. Aktívnu činnosť musela zanechať. (Zdroj: Ján Leško)

PREŠOV. Až v treťom kole spoločnej slovensko–českej MOL ligy hádzanárok zaknihoval ŠŠK Prešov prvú výhru v tejto sezóne.

Hoci stále zďaleka nie v optimálnom zložení, prešovské hádzanárky vyhrali v Bánovciach nad Bebravou.

Dobrá a zlá správa

Zverenky trénera Maroša Vikartovského síce šli gólom Lebedievovej do vedenia na začiatku druhej minúty, no domáci HK Sokol RMK vzápätí prevzal taktovku hry a po štvrťhodine viedol 9:6.

Druhá časť prvého polčasu ale patrila Prešovčankám.

V 23. minúte vyrovnali na 9:9 a do konca zápasu už vedenie súperkám neprenechali a po zásluhe vyhrali 28:22.

V predošlej sezóne na Slovensku bronzový Prešov nezačal nový ročník veru šťastne. Káder družstva sa po množstve aj vážnych zranení poriadne preriedil.

Aj preto museli v prešovskom tábore na prvé body čakať trochu dlhšie.

Dobrou správou je, že ŠŠK prvý raz v tejto sezóne v MOL lige zvíťazil, horšou už, že po vážnych a vleklých zraneniach musela zanechať aktívnu činnosť kapitánka družstva Katarína Pavúková.

A ako nás informoval prezident ŠŠK Prešov Peter Šutran, aj Daniela Harčarufková zo zdravotných dôvodov musela svoju športovú kariéru prerušiť.

Nateraz je otázne, na aký dlhý čas.

Prestávka na vystrábenie zo zranení

Aj v Bánovciach nastúpil Prešov s viacerými mladými odchovankyňami klubu v zostave.

„Naším cieľom bolo jednoznačne víťazstvo. A to i napriek faktu, že stále máme značnú maródku v kádri a niektoré hráčky nastúpili na zápas so sebazaprením,“ tvrdil P. Šutran.

„Mali sme trochu pomalší rozbeh, ale po kvalitnom kolektívnom výkone sme brali z ihriska súpera všetky body. Po treťom kole MOL ligy máme teraz dvojtýždňovú zápasovú prestávku, ktorú by sme v prvom rade radi zúročili na doliečenie našich laborujúcich hráčok. Ak bude naše družstvo po zdravotnej stránke stopercentne fit, potom verím, že aj naše výkony budú mať stúpajúcu trend a na naše konto pribudnú ďalšie body. Je nám veľmi ľúto, že Pavúková a Harčarufková s nami nemôžu po vážnych zraneniach pokračovať. Šancu dávame mladým odchovankyniam, čo korešponduje s klubovou filozofiou. Zatiaľ nás nesklamali a nádejam sa, že časom budú patriť k stabilným hráčkam základného kádra.“