Po napálení lopty do hlavy súpera nasledovala inzultácia rozhodcu

V Raslaviciach bolo cez víkend poriadne horúco. Archívna fotografia zachytáva tamojších futbalistov OFK SIM. (Autor: facebook FK Humenné)
Daniel Dedina|2. okt 2018 o 17:20

Okresné derby Raslavice – Gerlachov bolo ukončené predčasne.

RASLAVICE/GERLACHOV. Poriadne vášne sa rozhoreli v závere prvého polčasu nedeľňajšieho stretnutia 11. kola IV. ligy Sever medzi Raslavicami, okres Bardejov, a Gerlachovom, okres Poprad.

Po vyrovnaní hostí v 44. minúte na 1:1 sa strhla trma-vrma a doplatil na ňu domáci Marek Tomáško.

Za násilné úmyselné kopnutie lopty do hlavy súperovho hráča Adama Harenčáka videl od rozhodcu Štefaniča červenú kartu.

Pri následnej porade hlavného arbitra s asistentom došlo k jeho napadnutiu členom raslavického realizačného tímu.

Rozhodcovské trio odišlo do kabín a po návrate na hraciu plochu zápas predčasne ukončilo.

Rozhodca sa nemôže vyjadrovať

Obrátili sme sa preto v prvom rade na hlavného rozhodcu stretnutia Tomáša Štefaniča, aby nám priblížil momenty, ktoré narušili jeho regulárny priebeh.

Odmietol tak urobiť s odôvodnením, že sa k celej veci nemôže vyjadrovať, kým prebieha jej vyšetrovanie.

Odporučil nám preto obrátiť sa na Východoslovenský futbalový zväz.

Ani tam sme však príliš nezmúdreli.

„Až po detailnom preštudovaní spisu a stredajšom zasadnutí Disciplinárnej komisie a Komisie rozhodcov bude možné oznámiť rozhodnutie,“ dozvedeli sme sa.

Do vylúčenia to bol normálny zápas

Predstavitelia oboch zainteresovaných klubov boli zhovorčivejší.

„Súperov hráč trafil nášho do temena hlavy, čo rozhodca posúdil ako hrubé nešportové správanie a udelil mu červenú kartu,“ priblížil prvý incident manažér FK Gerlachov Miroslav Dorin.

Domov»Sportnet na východe»Po napálení lopty do hlavy súpera nasledovala inzultácia rozhodcu