Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Rozladený Partizán nestačil na Trnavu

V 4. kole o Slovenský pohár Bardejov prehral so Spartakom Trnava po nádielke 0:5.

Bardejov favorita príliš nepotrápil.Bardejov favorita príliš nepotrápil. (Zdroj: Peter Cingel)

BARDEJOV. Vo 4. kole o Slovenský pohár Partizán Bardejov prehral so Spartakom Trnava po nádielke 0:5.

Domáci futbalisti z posledného miesta v druhej lige nemali veľké ambície.

Od úvodu sa viac hralo na ich polovici, no ešte do polčasu ako- tak dokázali kontrovať.

Keď za štvrťhodinu ani hostia nevystrelili na bránu, prvú príležitosť na zakončenie mal Staško.

Po rohovom kope Siwahla napálil do bočnej siete. Herne zdatnejší hostia predsa len umne kombinovali a Dangubič otvoril skóre.

Šarišania strácali lopty najmä v strede ihriska. Často už pri prvej lopte.

Hostia sa postupne rozohrali a na hrote Ghorbani robil domácej obrane problémy.

Po prestávke hostia začali svižne a Danglubič pridal druhý gól do brány Čikoša-Pavlička. Len škoda, že Milunovič netrafil bránu hostí a Skhirtladze opečiatkoval domácu žrď.

Tlak hostí stupňoval a Danglubič dosiahol hetrik po viac ako hodine hry. Aj Stachura mohol dať aspoň jeden gól domácich, tiež mieril tesne vedľa.

Hostia útočili najmä pri čiarach a odtiaľ posielali lopty do zakončenia. V závere Tóth a Yilmaz korunovali jasný výsledok.

Berta: „Pribudli zranenia“

Bardejovčania po remíze v Stropkove s Prešovom majú teraz neľahkú úlohu pripraviť sa na majstrovskú nedeľu.

Tréner Roman Berta je pri mužstve len desať dní: „V závere sme po taktických chybách celej defenzívy dostali zbytočné góly. Keď si naši hráči zle preberú prvú loptu, súper ich dostane pod tlak. Celková prevaha súpera sa ukázala. Pohár nebol pre nás druhoradý, ja som chcel ten zápas vyhrať. V nedeľu máme duel s prvou Skalicou. Svoju hernú pohodu dokázala víťazstvom nad Ružomberkom. No už ďalší naši dvaja hráči krívali po zápase. V závere sme urobili dosť chýb, rozoberieme si to. Tak otvoriť obranu nemôžeme. Potrebujeme sa nabudiť na nedeľňajší zápas a zdravotne sa pozviechať. Máme problémy, aby sme sa s kádrom mohli efektívne pripraviť a nastúpiť v čo najsilnejšom zložení. Aj dnes hral v obrane Lipták, čo nie je jeho post. Museli sme improvizovať. Haladej v priebehu týždňa netrénoval, pýtal sa dole.“

Reprezentačná prestávka

Asistent trénera Trnavy Michal Ščasný bol spokojný: „Teší nás, že sme postúpili. Ale v prvom polčase súper z nižšej súťaže dobre bránil. Na teréne lopta skákala, nedalo sa hrať rýchlo. V druhom polčase nám vyšlo všetko, čo sme vystrelili na bránu. Po trápení v lige by malo chlapcov potešiť aj to, že dali toľko gólov. Pre postup sme na ihrisku urobili všetko. Určite je to dobre, že sme sa netrápili. Pred prestávkou je to pozitívum. No ďalší zápas v lige proti Senici bude úplne iný.“