Na snímke hráči Tatranu Prešov, hore uprostred tréner Slavko Goluža. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
SITA|10. nov 2018 o 19:51

Výhrou potvrdili svoje postupové ambície z C-skupiny Ligy majstrov.

Tatran Prešov - Besiktas Mogaz Istanbul, 10.11.2018: fotogaléria

11.11.2018

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov s prehľadom zvládli sobotňajší zápas 7. kola C-skupiny Ligy majstrov mužov 2018/2019, v ktorom na domácej pôde zdolali Besiktas Mogaz Istanbul 27:23 (18:11).

Zverenci trénera Slavka Golužu si rozhodujúci náskok vypracovali už v prvom dejstve.

Výhrou potvrdili svoje postupové ambície, keď sú v tabuľke naďalej na 3. priečke tesne o skóre za Sportingom CP Lisabon.

Šarišania si s tureckým súperom, nad ktorým vyhrali aj pri ouvertúre aktuálnej skupinovej fázy LM (28:22), poradili aj vo štvrtej vzájomnej konfrontácii na európskej pohárovej scéne.

Hostia šli do vedenia

Hostia išli v úvode do vedenia 2:0 a domáci v nasledujúcich minútach I. polčasu museli doťahovať mierny náskok tureckého tímu. Prešovčania sa prvýkrát ujali vedenia po necelej štvrťhodine hry, keď sa presadil Vučko (7:6).

Od stavu 8:8 v 18. min sa domáci začali presadzovať častejšie ako ich súper, a tak o chvíľu bolo 11:8 a v 26. min už 15:10.

Na nepriaznivý vývoj zareagovala lavička Besiktasu oddychovým časom, ale ani ten jeho hráčom nepomohol a do prestávky sa zvýšil ich odstup na sedem gólov.

Dva body si nedali vziať

Po zmene strán si prešovskí hráči držali ´bezpečný´ odstup, v 37. min vyhrávali 21:14.

Potom sa Besiktasu podarilo skorigovať rozdiel, v 43. min Pribak z pokutového hodu upravil na 18:22.

Štvorgólový náskok (25:21) mali Golužovi zverenci aj začiatku poslednej desaťminútovky.

Náznak zdramatizovania prinieslo zníženie hostí v 55. min na 22:25, ale Tatran si už tzv. povinné dva body nenechal vziať.

Úradujúci slovenský šampión najbližšie nastúpi v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži mužských klubov v nedeľu 18. novembra.

Zavíta na palubovku dánskeho lídra Bjerringbro-Silkeborg, nad ktorým v Tatran handball aréne v septembri zvíťazil 26:24.

Tatran Prešov (SR) - Besiktas Mogaz Istanbul (Tur.) 27:23(18:11)

Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Čupryna - Rábek 5, M.Šárpataky, Hrstka 1, Lapajne 1, D. Krok, Rečičár, L. Urban1, Číp 4, Vučko 1, M. Straňovský 5/1, Butorac 5, Kasal,Carapkin 2, Afanou Gatine 2.

Najviac gólov za Besiktas: Özbahar 8. Pok. hody: 3/1 - 5/4, vylúčení: 1 - 1, Rozhodovali: Cindriča Gonzurek (obaja Chorv.)