Bruno Butorac bol najlepším strelcom Prešova.
Bruno Butorac bol najlepším strelcom Prešova. (Autor: ilustračné - SITA)
SITA|27. nov 2018 o 19:26

Tatran v SEHA League zdolal oslabeného lídra.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov získali v rámci 8. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" cenný skalp.

V utorkovom zápase 9. kola zvíťazili nad RK Prvo plinarsko društvo Záhreb 31:21 (16:10) a posunuli sa na tretie miesto tabuľky.

Chorvátskemu lídrovi tabuľky, ktorý však v Tatran handball aréne nastúpil vo výrazne oslabenom zložení (chýbali mu Zlatko Horvat, Damir Bičanič, Urh Kastelic, David Mandič, Ivan Sršen, Valentino Ravnič, Tin Kontrec, Leon Šušnja a Lovro Jotič), pripravili len druhú prehru v aktuálnej edícii súťaže a zároveň sa čiastočne revanšovali svojim fanúšikom za sobotňajší "výbuch" v Lige majstrov na pôde Čechovských Medveďov (26:38).

Priebeh stretnutia

V prvej štvrťhodine bolo stretnutie vyrovnané (6:6), potom Šarišania odskočili na 10:6 v 21. min a ešte do prestávky zvýšili svoj náskok na šesť gólov (16:10).

Hostia sa v druhom polčase trikrát dotiahli na štyri góly (naposledy v 47. min 17:21), ale záver bol v réžii Tatrana, ktorý päťgólovou šnúrou zmaril nádeje Záhrebčanov na prípadný obrat.

Najlepším strelcom prešovského tímu bol Bruno Butorac, autor 9 presných zásahov.

Zverenci Golužu majú po deviatich vystúpeniach priaznivú bilanciu šesť výhier - tri prehry (dve jednogólové, jednu dvojgólovú) a v tabuľke si so ziskom 18 bodov polepšili na 3. miesto.

Odvetnú časť začnú hráči úradujúceho slovenského šampióna v pondelok 3. decembra domácim duelom 10. kola proti rumunskej Steaue Bukurešť (17.30 h).

Výsledok - utorok - SEHA Gazprom League 2018/2019 - 9. kolo:

Tatran Prešov (SR) - RK Prvo plinarsko društvo Záhreb (Chor.) 31:21 (16:10)

Najviac gólov: Butorac 9/5, D. Krok 6, Rábek a Vučko po 4 - Ereš 8/3, Božič-Pavletič, Burič a Potočnik po 3

Pok. hody: 5/5 - 4/3, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Stark a Stefan (obaja Rum.)