Tatran v Piešťanoch triumfoval o osem gólov 30:22.
Tatran v Piešťanoch triumfoval o osem gólov 30:22. (Autor: SITA)
Ján Leško|25. mar 2019 o 14:53

Prešov sa trápil na pôde nováčika z Piešťan.

MHK Piešťany - Tatran Prešov, 24.3.2019: fotogaléria

25.3.2019

PREŠOV. Dve kolá pred skončením nadstavbovej časti Slovnaft Handball Extraligy mužov v skupine o 1. – 6. miesto majú tri mužstvá v poradí Prešov, Považská Bystrica a Šaľa postupové miestenky do play-off už isté.

O štvrtú, pri aktuálnej rovnosti dvadsiatich piatich bodov, musia zabojovať Nové Zámky, Piešťany a Topoľčany.

Rolu favorita potvrdili, lenže...

Nuž a práve jeden z adeptov na postup do play-off SHE, nováčik súťaže MHK Piešťany, hostil v ostatnom kole obhajcu majstrovského titulu.

Tatran Prešov, ktorý nedávno vo finále Slovenského pohára prekvapujúco v riadnom hracom čase o svojej pohárovej obhajobe nerozhodol, kráča za pätnástym slovenským titulom zatiaľ víťazným krokom.

V siedmom kole si jeho „spamätávanie“ z pohára odniesla v extraligovom súboji prehrou o šestnásť gólov domáca Šaľa.

V nasledujúcom kole síce prešovský Tatran rolu favorita v Piešťanoch potvrdil, avšak zďaleka už nie takým suverénnym spôsobom.

Mužstvo trénera Slavka Golužu vyhralo napokon 30:22, ale v prvom polčase sa na ihrisku dosť vytrápilo.

Piešťany sú síce nováčikom SHE, no do kádra získali viacerých skúsených hádzanárov. A tí, zrejme, kým im sily stačili, Prešovčanov do prestávky popreháňali. Osem minút pred koncom polčasu dokonca ešte o gól vyhrávali.

Carapkin strelecky konkuroval Hrstkovi

Obrat nastal po zmene strán, kedy Tatran odskočil súperovi na rozdiel piatich gólov a to bol v podstate základ konečnej výhry hostí rozdielom ôsmich gólov.

Prešov to teda ani na pôde extraligového nováčika nemal spočiatku ľahké.

Vraví sa, že každý zápas je taký ťažký, ako si ho to-ktoré mužstvo spraví.

Generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický po stretnutí v Piešťanoch okrem iného pre klubový web povedal: „Treba povedať, že naši legionári musia byť rozdielovými hráčmi, ktorí dajú do hry viac ako domáci. Čaká nás najdôležitejšia fáza, ktorou je obhajoba majstrovského titulu. Preto v ďalších zápasoch očakávame zlepšenie predovšetkým od nich.“

V súvislosti so slovami generálneho manažéra Tatrana sa domnievame, že aktuálne mal na mysli pivota O. Djeriča, B. Butoraca či T. Afanou – Gatina, ktorí vyšli na pôde nováčika strelecky naprázdno.

Gólmi nepomohli ani M. Straňovský či T. Číp, ktorí sa do zostavy vracajú po dlhodobých maródkach.

Na druhej strane zo spojky na pivota preorientovaný ruský legionár R. Carapkin šiestimi gólmi konkuroval najlepšiemu strelcovi zápasu, desaťgólovému J. Hrstkovi a tiež šesťgólovému O. Rábekovi.

„Piešťany bojujú o postup do play-off a boli ozaj nepríjemným súperom. Podstatné však je, že my sme v prvom polčase nehrali dobre. Hlavne hra v obrane nám nefungovala tak ako by mala. Preto bolo skóre prvého polčasu vyrovnané. Museli sme otáčať a nakoniec ho o gól vyhrali. Bolo nám jasné, že najtesnejší náskok ani v hádzanej veľa neznamená. Po zmene strán to už bol iný Tatran. Za pár minút sme si vypracovali náskok piatich gólov a skóre sme si do konca stretnutia postrážili a o tri góly ešte zvýšili.“

Zvyšné dva zápasy nadstavbovej časti SHE odohrá Tatran Prešov na ihriskách súperov.

V sobotu 30. marca v Považskej Bystrici a v prvú aprílovú stredu v Topoľčanoch.