Mušinský a Slámová dosiahli pri Lemešanoch víťazné repete

Ocenené trio mužov v 2. kole - zľava 2. Semančík, 1. Mušinský, 3. Simočko.
Ocenené trio mužov v 2. kole - zľava 2. Semančík, 1. Mušinský, 3. Simočko. (Autor: Anton Onder)
Sportnet|25. mar 2019 o 17:44

Na programe boli úvodné dve kolá pretekov v orientačnom behu.

LEMEŠANY. Počas uplynulého víkendu sa uskutočnili prvé dve kolá pretekov celoročnej bodovanej súťaže Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu v lese západne od obce Lemešany.

Bežalo sa podľa mapy Konvalinka v stredne kopcovitom teréne s veľkým výskytom detailov (údolíčok, kopiek a rýh) pochádzajúcich z terénnych zosuvov a erózie.

Deväť desiatok štartujúcich

Prvý deň v 1. kole pretekov OR Východ na stredných tratiach zápolilo celkove 90 pretekárov. Na orientačne najťažšej i najdlhšej 6 km dlhej mužskej trati s prevýšením 180 m z tucta štartujúcich bol najrýchlejší Tomáš Mušinský (KOB ATU Košice) za 35:52 min. pred oddielovým kolegom Adamom Tyszom za 38:28 min. Tretí skončil Tomáš Sokol (KOB Kysak) za 44:28 min.

Na najťažšej ženskej trati - 5 km/135 m zvíťazila Jana Slámová za 46:02 min pred Natáliou Tyszovou (obe KOB ATU Košice) za 50:43 min.

V ďalších veteránskych a mládežníckych kategóriách si prvenstvá vybojovali: W-10: Paulína Šoltésová (Čingov Spišská Nová Ves), M-10: Gregor Halás (ATU Košice), M-12: Tomáš Legáth, W-14: Júlia Pavela (obaja KOB Kysak), M-14: Adam Trepáč (ŽU Žilina), W-18: Michaela Velgosová (ATU Košice), M35-: Milan Šimoník (Hadveo B. Bystrica), W35-: Martina Breinerová, M45-: Jozef Pollák , W45-: Elena Belicová, M55-: Karol Janšo, W55-: Judita Sádecká (všetci ATU Košice), M65-: Anton Onder (Metropol Košice).

V náborovej kategórii „N“ vyhrala Réka Kovács pred Róbertom Halásom (obaja ATU Košice) a tretia skončila Eva Nemkyová (Metropol Košice). V Open kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia zvíťazila Ema Sádecká (ATU Košice) pred Martinom Vaľom a Ľudovítom Pavelom (obaja KOB Kysak).

Na skrátených tratiach zopakovali prvenstvá

Druhý deň v 2. kole pretekov OR Východ na skrátených tratiach štartovalo celkove 93 pretekárov. Na mužskej trati 7,69 km dlhej s prevýšením 250 m prvenstvo z 1. kola zopakoval tentoraz v konkurencii 14 mužov Tomáš Mušinský za 44:37 min s výrazným náskokom pred Liborom Semančíkom (KOB Kysak) za 62:19 min. a tretie miesto obsadil Lukáš Simočko (ATU Košice) za 63:24 min.

Na ženskej trati (6,01 km, /230m) ho víťazným repete napodobnila veteránka Jana Slámová za 57:44 min. Druhá skončila Viktória Roháčová (obe ATU Košice) za 69:28 min. a tretia Dominika Franková (KOB Kysak) za 76:49 min.

V najmladších veteránskych kategóriách od 35 rokov u mužov (6,01 km) zvíťazil M. Šimoník (Hadveo B. Bystrica) a u žien (5,03 km) vyhrala Valéria Markó (ATU Košice).

V ďalších kategóriách sa do oceňovaného tretieho miesta umiestnili: M45-: 1. J. Pollák, 2. Z. Roháč, 3. M. Velgos, W45-: 1. Eva Mušinská (všetci ATU Košice), 2. A. Barillová (Čingov Sp. N. Ves), 3. O. Velgosová (ATU Košice), M55-: 1. Jaroslav Kollár(KOB Kysak), 2. K. Janšo, 3. I. Roháč, W55-: 1. J. Sádecká, 2. I. Putnovská, 3. A. Maľárová (všetci ATU Košice), M65-: 1. A. Onder (Metropol Košice), 2. E. Weiszer, 3. M. Simočko, N-nábor: 1. R. Kovács (všetci ATU Košice), 2. M. Almáši, 3. M. Šebová (obaja Metropol Košice), K-kondičná: 1. M. Vaľa, 2. Ľ. Pavela (obaja Kysak), 3. M. Trepáč (ŽU Žilina).

V mládežníckych kategóriách prvé miesta obsadili: M-10: G. Halás (ATU Košice), W-10: P. Šoltésová (Čingov Sp. N. Ves), M-12: Ľ. Pavela ml., W-14: J. Pavelová (obaja KOB Kysak), M-14: A. Trepáč (ŽU Žilina), W-18. M. Velgosová (ATU Košice).

Domov»Sportnet na východe»Mušinský a Slámová dosiahli pri Lemešanoch víťazné repete