Stropkov znovu inkasoval z penalty, tentoraz ale výsledok otočil

Pod vedením Ľubomíra Reitera vyhrali Stropkovčania štyri z piatich jarných duelov. (Autor: Ladislav Lukáč)
Róbert Andrejov|30. apr 2019 o 00:00

Tréner MŠK Tesla Ľubomír Reiter hodnotí 23. kolo III. ligy Východ.

STROPKOV. Gólovo bohaté bolo ostatné kolo najvyššej regionálnej futbalovej súťaže na východnom Slovensku.

V šiestich nedeľňajších stretnutiach tretej ligy padlo až 28 presných zásahov, čo dáva priemer takmer päť gólov na zápas.

Najväčší apetít mali strelci vo Veľkých Revištiach, kde Bardejovská Nová Ves remizovala 5:5.

Prvýkrát v prebiehajúcej sezóne sa tak stalo, že v jednom súboji videli diváci dvojciferný počet gólov.

Atraktívny duel sa odohral na stropkovskom štadióne, kam pricestovalo dovtedy na jar stopercentné Humenné.

Zápas tímov hrajúcich vo výbornej forme priniesol dramatickú zápletku, keď domáci museli otáčať nepriaznivé skóre a nakoniec triumfovali nad Zemplínčanmi tesne 2:1.

Hostia zaváhali prvýkrát od novembra minulého roka a skončila sa aj ich šnúra bez inkasovaného gólu, ktorá trvala rovných 350 minút.

Víťazstvo nad popredným mužstvom súťaže potešilo aj trénera MŠK Tesla Ľubomíra Reitera, s ktorým sme si jednotlivé súboje 23. kola tretej ligy rozmenili na drobné.

Stropkov – Humenné 2:1

Ľ. Reiter: „Bol to kvalitný zápas, aj keď sa hral na ťažkom teréne, pretože na viacerých miestach ihriska stála voda.

Zároveň to bol pre nás kľúčový súboj smerom k záchrane.

Prehrávali sme 0:1 po góle z vymyslenej penalty, ktorá nemala byť, ale chlapci bojovali až do poslednej minúty a výsledok napokon otočili.

Humenné ukázalo, že má veľmi kvalitný tím a my sme museli ísť na doraz. Vyhrali sme však zaslúžene.“

Domov»Sportnet na východe»Stropkov znovu inkasoval z penalty, tentoraz ale výsledok otočil