Hádzanári Prešova si na Považí vybojovali majstrovský mečbal

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|22. máj 2019 o 20:03

Tatran Prešov už len jedno víťazstvo delí od úspechu vo finálovej sérii.

POVAŽSKÁ BYSTRICA/PREŠOV. Hádzanárov Tatrana Prešov už len jedno víťazstvo delí od úspechu vo finálovej sérii play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019.

Zverenci trénera Slavka Golužu po víkendovom domácom triumfe 34:19 zvládli aj stretnutie na palubovke MŠK Považská Bystrica, kde vyhrali v stredu 28:22 (12:11) a vybojovali si majstrovský mečbal.

Tím zo Šariša môže spečatiť obhajobu a zisk už 15. titulu šampióna SR v ére samostatnosti v sobotu 25. mája od 18.00 h, keď sa bude hrať v Tatran handball aréne tretie finále.

Rozhodli v druhom polčase

Do druhého finále vyšiel vstup lepšie domácim, Vallo v 6. min zvýšil na 3:1. Prešovčania však rýchlo vyrovnali a od 13. min, keď presne namieril Rábek, prevzali vedenie (5:4).

Výraznejšie sa od súpera neodpútali, maximálne vyhrávali o dva góly a na prestávku išli za stavu 12:11.

Považania po prestávke vyrovnali, ale nepodarilo sa im skóre nakloniť na svoju stranu a dostať favorita pod tlak.

Naopak, Tatran od stavu 15:15 skóroval trikrát za sebou a začal nakláňať vývoj vo svoj prospech.

Vallo síce znížil na 16:18, ale po diskvalifikácii Macháča hostia unikli na 22:16 i 25:17 a zápas doviedli do víťazného konca bez zápletky.

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 22:28 (11:12)

stav série 0:2

Zostavy a góly:

MŠK: Biel, Kovačin, M. Dobroň - Š. Macháč 4, Sloboda, Bystrický, Ivanicja, Kardoš, Jurák 2, Tumidalský 2, M. Briatka 1, Vallo 11/5, Hároník 1, E. Valášek, Marián Gardian, M. Kozák 1

Tatran: Cvitkovič, Čupryna - Rábek 2/1, Djerič 2, Hrstka 4, Lapajne 5, Rečičár, L. Urban 5, Číp, Kosteski, Vučko, M. Straňovský 1, Butorac 7/2, Carapkin 1, Afanou Gatine 1

Pok. hody: 5/5 - 4/3, vylúčení: 4 - 5, ČK: 47. Š. Macháč (P. Bystrica),

rozhodovali: Mandák a M. Rudinský

Domov»Sportnet na východe»Hádzanári Prešova si na Považí vybojovali majstrovský mečbal