Hádzanári Tatrana Prešov získali 15. majstrovský titul

Na snímke hádzanári Tatrana Prešov oslavujú zisk v poradí 15. slovenského majstrovského titulu 25. mája 2019 v Prešove. (Autor: TASR/František Iván)
TASR|25. máj 2019 o 19:45

Aj v treťom finálovom zápase zdolali MŠK Považská Bystrica.

Tatran Prešov získal 15. majstrovský titul: fotogaléria

26.5.2019

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov obhájili titul majstra Slovenska.

V 3. finálovom zápase zdolali MŠK Považská Bystrica 35:23 a získali 15. titul v histórii, z toho 13. za sebou.

Finálovú sériu zvládli jednoznačne 3:0 na zápasy - 34:19, 28:22, 35:23.

Prešovčania účinkovali v sezóne 2018/2019 opäť aj v medzinárodnej SEHA lige a v Lige majstrov.

V nej síce tesne nepostúpili zo základnej skupiny, z 10 zápasov však vyhrali 7, čím si vytvorili vlastné maximum v LM.

Stále mali náskok

Prešovčania nechceli nič nechať na náhodu a rýchlo viedli 3:0 i 7:1.

Prvý polčas bol v ich réžii, viackrát ich podržal brankár Čupryna a do konca prvého polčasu si vytvorili pohodlný 9-gólový náskok (19:10).

Hostia v druhom dejstve zdvihli hlavy, pokúsili sa zápas zdramatizovať, ale nepodarilo sa im zastaviť rozbehnutých Prešovčanov.

Tí v závere potešili fanúšikov aj exhibičnými prvkami, najmä si však pripísali presvedčivé víťazstvo.

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 35:23 (19:10)

Zostavy a góly:

Tatran Prešov: Cvitkovič, Čupryna - Rábek 3, Djerič 2, Hrstka 3, Lapajne 3, Krok, Rečičár, L. Urban 8, Číp 6, Kosteski, Vučko 3, Straňovský 2, Butorac 3, Carapkin 2, Gatine

MŠK Považská Bystrica: Biel, Kovačin, Dobroň - Sloboda 1, Bystrický 6, Ivanicja 2, Maliar, Kardoš, Jurák, Tumidalský 4, Briatka 2, Vallo 3, Zábavčík, Hároník 4, Gardian 1, Valášek.

Rozhodovali: Daňo, Sabol, TH: 2/1 - 2/2, vylúčení: 1:2.

(konečný stav série: 3:0, Prešov obhájil titul)