Najlepší muži bez rozdielu veku.
Najlepší muži bez rozdielu veku. (Autor: Danica Božová)
Danica Božová|5. jún 2019 o 12:43

Východoslovenská veľká cena vytrvalcov pokračovala vo Vyšnej Šebastovej.

VYŠNÁ ŠEBASTOVÁ. Celá obec Vyšná Šebastová žila prvú júnovú nedeľu behom, dôvodom bol 31. ročník cestného behu Šebešská pätnástka.

Prvenstvo na trinásty pokus

Trať dlhú 15,5 km najrýchlejšie zvládol 39-ročný Adrián Vavrek z Dulovej Vsi.

Vlani dobehol druhý, teraz predviedol nádherné víťazné sólo od druhého kilometra až do cieľa.

„Na trinásty pokus sa mi tu podarilo konečne zvíťaziť. Som veľmi rád. Prekvapila ma horúčava, keďže doteraz som trénoval v chladnejšom počasí. Vedome som musel ubrať z rýchlosti behu kvôli silnému slnku. Myslím, že inak by som mohol zabehnúť rýchlejšie,“ dodal spokojný víťaz v cieli.

Spoločnosť na medailovom pódiu v absolútnom poradí bez rozdielu veku mu robil celkovo druhý 40-ročný Prešovčan Marek Mockovčiak v drese TJ Obalservis Košice, ktorý bol zároveň najlepším veteránom od 40 do 49 rokov. Bronz si do Ľubotíc odniesol 30-ročný Emil Fučo.

Organizátori ocenili i štvrtého a piateho v celkovom poradí - 43-ročného Tomáša Kamasa z TJ Tatran Spišská Nová Ves a 58-ročného Štefana Rácza, ktorý bol zároveň víťazom kategórie od 50 do 59 rokov.

V najstaršej veteránskej kategórii od 60 rokov dominoval Mikuláš Vrábeľ z Vranova nad Topľou.

Excelentný výkon ženskej víťazky

Medzi ženami dominovala po excelentnom výkone 30-ročná Košičanka Timea Hoborová.

„Bežalo sa mi výborne. V marci som súťažila na krosovom polmaratóne vo Svite, kde bol obrovský kopec. Takže odvtedy všetko, čo má menšie prevýšenie, je v pohode - teda aj dnešné stúpanie. Som tu prvý raz, je tu skvelá organizácia a vynikajúca atmosféra,“ vyjadrila sa po dobehnutí táto pracovníčka bankového sektora. „Nie som členkou žiadneho športového klubu, nemám ani trénera. Športovanie je moja vášeň, keďže po sedavom zamestnaní potrebujem vybiť energiu.“

Druhá v celkovom poradí preťala cieľovú pásku 33-ročná Beáta Buryová z Poľka.

Tretia v celkovom poradí bez rozdielu veku dobehla rovnako ako v predchádzajúcich troch ročníkoch domáca 45-ročná Erika Ondrijová, ktorá zároveň zvíťazila v kategórii od 40 do 49 rokov.

Palmu víťazstva medzi veteránkami v kategórii od 50 do 59 rokov si pod Tatry odniesla Danica Božová (Bežecký klub Poprad/ Svit Mierovka). V najstaršej kategórii od 60 rokov zlato vybojovala Košičanka Alžbeta Tiszová.

Domov»Sportnet na východe»Šebešská pätnástka najviac priala Vavrekovi a Hoborovej