Prešovská legenda obsadila na domácej rely štvrté miesto

Igor Drotár na Rally Prešov.
Igor Drotár na Rally Prešov. (Autor: Jozef Pisch)
Sportnet|11. júl 2019 o 00:00

Som veľmi spokojný, zhodnotil Igor Drotár.

KOŠICE. Igor Drotár sa uplynulý piatok postavil na štart Rally Prešov ako skutočný matador tejto klasickej súťaže.

Prešovská pretekárska legenda na 25. ročníku tejto rely napokon obsadila štvrté miesto.

Potešil ho výsledok i krásna trať

Na domácich tratiach sa teda blysol aj Igor Drotár s Imrichom Ferenczom na mieste spolujazdca vo vozidle Škoda Fabia R5. Patrilo im 4. miesto celkovo, ako aj v najsilnejšej triede 2.

„Rally Prešov je domáca súťaž a má preto svoj zvláštny náboj. Aj tento rok sa tu zišla dobrá konkurencia. Rýchlostné skúšky boli nádherné a náročné, menil sa povrch a rytmus v priaznivom počasí. Nasadenie v rámci krátkosti súťaže bolo preto maximálne. Výkony naprieč štartovým poľom boli špičkové. Mal som trochu problémy s brzdami, nie veľmi dobre som ich cítil. Na posledné kolo som dostal iné, lepšie brzdy. Auto inak fungovalo perfektne. Som veľmi spokojný s výsledkom a chcem pochváliť usporiadateľa, že spravil krásnu vzorovú súťaž. Veľká vďaka patrí Mariánovi Mičákovi, ktorý sa s tímom postaral o naše perfektné súťažné auto," zhodnotil I. Drotár.

Letný program Igora Drotára pokračuje pretekmi do vrchu Dobšinský kopec (20. - 21. 7.), ktoré sa pôjdu opäť ako súčasť majstrovstiev Európy, s patričnou silnou medzinárodnou konkurenciou.

Domov»Sportnet na východe»Prešovská legenda obsadila na domácej rely štvrté miesto