Bardejovčania doma neudržali vedenie, Jantekovi chýba kvalita

Bardejovu domáca premiéra nevyšla, Petržalke podľahol tesne 1:2.
Bardejovu domáca premiéra nevyšla, Petržalke podľahol tesne 1:2. (Autor: Peter Cingel)
Juraj Ščerbík|28. júl 2019 o 13:07

Partizán nezvládol druhý polčas s Petržalkou.

Bardejov - Petržalka 1:2: fotogaléria

28.7.2019

BARDEJOV. V 2. futbalovej lige Partizán Bardejov ani v druhom zápase nebodoval. Prehral s Petržalkou, keď strelil len jeden gól.

Hornošarišania na mestskom štadióne sa po hektických udalostiach pomaly spamätúvajú.

No len ťažko mohli konkurovať rozbehnutému mužstvu z hlavného mesta.

Hostia unavili domácich

Na riedko zaplnenom štadióne od úvodu sa domáci starali o dobre zabezpečenú defenzívu.

Eliminovali nápor hostí a po dvadsiatich minútach nečakane zakončili solídnu kombináciu.

Na jej konci bol gólový Maník. Na jeho strelu po zemi spoza pokutového územia bol brankár hostí Valach prikrátky.

Povzbudení spoluhráči viac mysleli na obranu, no stálo ich to veľa síl.

Súpera však udržali v strede ihriska. Ten bol častejšie pri lopte, no do zakončenia nedostal priestor.

Po prestávke predsa len dominovala kvalita od Dunaja. Po desiatich minútach po obliehaní domácej brány si Turček nabehol za obranu a hlavičkou prekonal brankára Čikoša-Pavlička na vyrovnávajúci gól.

Vysoký Almási aj striedajúci Gašparovič robili domácej obrane nemalé problémy, ktorým ubúdali sily. Škoda, že strela Horodníka nenašla svoj cieľ. Lenže ďalší hráči sa do zakončenia dostali len náznakovo.

Piroškov pokus ešte domáci brankár zmaril. No po rohovom kope, ani nie desať minút pred koncom, celá obrana nezvládla situáciu a Hornik po dorážke zblízka stanovil konečný výsledok 1:2.

Prehrali zaslúžene

Tréner Miroslav Jantek po nešťastnej prehre v Dubnici nad Váhom zvýraznil problémy s kvalitou kádra.

Domov»Sportnet na východe»Bardejovčania doma neudržali vedenie, Jantekovi chýba kvalita